İçişleri Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı Başvurusu
Memur Alımları

İçişleri Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı Başvurusu

İçişleri Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı Başvurusu

İçişleri bakanlığı 15 kişi kamu personeli alım ilanı yayınlamış ve yayınlanan ilana başvuru 16 Ekim 2018 tarihi itibari ile başlıyor. Adaylar nasıl başvuru yapacak?

İçişleri Bakanlığı 13 Eylül 2018 tarihinde yayınladığı ilan ile 15 kamu personeli alacağını duyurmuştu. Alımlara başvuracaklar için ön başvurular 16 Ekim 2018 tarihinde başlıyor olup 24 Ekim 2018 tarihinde sona erecektir. Bu alımlara başvuru nasıl yapılacak işte detaylar.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Aday Bakanlığın internet sitesinde yer alan “2018 yılı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru Formunu 16 ile 24 ekim 2018 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İstenen belgeler; Fotoğraf , Özgeçmiş, SGK Hizmet Dökümü, Lisans diploması veya okul çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti olması gerekmektedir. 2017-2018 KPSS P3 sınav sonuç belgesi, İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan alınan puanı veya Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanı gösterir belge. Sınava çağırılacak adayların belirlenmesinde KPSS puanının %70’i ile yabancı dil puanının %30’unun toplamı dikkate alınacaktır.

Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 15 (on beş) Sözleşmeli Kamu Personeli alınacaktır.

Öğrenim ile ilgili Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Bu da ilginizi çekebilir
WordPress Temaları İle Para Kazanmak Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır? Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Programları Kılavuzu 2018-2019 Mola Verirken Yemek İçin En İyi Yiyecekler (Bütçede) Yılbaşı İçin Eve Gitmeden Önce Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

YORUMLAR

Yorum yaparak Kolaypara'a ait Temel Kurallar ve Gizlilik Politikası metinlerini kabul etmiş olursunuz.

İlk yorum yapan siz olun.