Zorlu Tip Ev Arkadaşlar Ve Onlarla Nasıl Başa Çıkılacağı
Konaklama

Zorlu Tip Ev Arkadaşlar Ve Onlarla Nasıl Başa Çıkılacağı

Zorlu Tip Ev Arkadaşlar Ve Onlarla Nasıl Başa Çıkılacağı

Üniforma salonlarında ve öğrenci evlerinde olduğunuzda, asla bilmediğiniz her türlü insanı keşfedeceksiniz. Dağınıklıktan patronluğa, size nasıl davranacağını göstereceğiz!

Paylaşılan bir konaklamadaki ilk birkaç haftanız dostça, votka dolu bir pusluda geçebilir, ancak çok geçmeden, varolduğunu bilmediğin birçok farklı can sıkıcı ev arkadaşının olduğunun farkına varabilirsin.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Kirli tabakları yığmak gibi, eski orkinos kutular buzdolabında görünmeye başlayacak ve temiz çatal dışarı günde üç kez çalıştırmak açıldı  dostu ev dinamiğe çatlaklar yavaş görünmeye başlayabilir.

Kabus ev arkadaşları birkaç kategoriye ayrılır. Ve basmakalıp yapmaya asla cesaret edemesek de, zorlu düzlemleri bu şekilde etiketlemek  onları nasıl halledebileceğimizi çok daha kolay hale getiriyor.

Zorlu ev arkadaşı türleri

Şımarık Brat

Spoiled Brat, uni’de ortak bir varlıktır ve eğer biriyle yaşıyorsanız, bu konuda bildiğinizden emin olabilirsiniz.

Muhtemelen ‘içsel benliklerini’ (ve sizi sürekli olarak anlatmayı seviyorum) keşfetmek için bir ‘boşluk yah’ları aldılar. Bir sopayı sallayabileceğinden daha fazla tasarımcıya sahipler ama sürekli olarak giyecek hiçbir şey kalmıyorlar.

Onlar da yarı zamanlı bir iş olmadan evde tek kişi ve sürekli telefon  ve para için mumya ve baba soruyorlar .

Para onlara hiçbir nesne, bu yüzden senin için aynı olmalı? Onlar edeceğiz Faturalarınızı yukarı koşmak , eşyalarını çalmak ve yerli yaşamın sevimsiz (ama gerekli) görevleri yapmayı reddettiler.

Spoiled Brat nasıl ele alınır

Ne yazık ki, süper dostça ve akılcı olmak, ne yapacağını söylemeye alışkın olmayan insanlarla çalışacak tek şey. Sabrınızın tamamen tükendiği durumlar için patlamaları kaydedin!

Çok fazla paraya sahip olanlara (güzel, akıl) açıklamaktan çekinmeyin, geri kalanı sadece 7/24 ısıtmayı bırakmaya gücünüz yetmez. Herhangi bir dürüstlüğe sahiplerse, anlayacaklar ve belki de faturalarında para biriktirmeyeceklerinden başka bir şey bilmiyorlar.

Paranız için çalışmak zorunda olduğunuzu ve boşa harcayamayacağınızı açıkça belirtin.

Nagger

Elektrik kesintilerini düzeltmek ya da fare biçimli problemleri çözmek gibi evdeki herhangi bir problemi sıralamakta çok başarılılar.

Ancak, bağımsızlık arayışına geldin ve bazen sinir bozucuları, bir ebeveynin burnunun altından ve bir başkasının altından dışarı çıkmış gibi hissettiriyor.

Antics’lerinizi onaylamazlar, diyetiniz hakkında konuşurlar ve herhangi bir sosyal froliğe katılmayı reddederler. Daha da sinir bozucu bir şekilde, ciddi bir şekilde müfredat dışıdırlar , bu da size mukayeseli hissetmenizi sağlar.

Nagger nasıl ele alınır

Nazik ol . Gerçekte Nagger iyi niyetlerle dolu ve normalde oldukça büyük bir kalbe sahipler.

Akşamdan kalma takıntılı hayatınıza biraz istikrar eklemek için mantıklı bir ev arkadaşına ihtiyacınız var ve eğer herkesin adına onunla uğraşmak için etrafta olmasalar da fare sorunu hakkında ne yaparsınız?

Nagger’ı sırtından çıkarmanın hilesi onları arkadaş olmaktır – özgeçmişinizi genişletmek için onlarla birlikte bir gönüllülük oturumu yapmaya çalışın . Kendinizi coşkularını takdir etmeyi öğretebilirseniz, etrafınızda – nağmeler ve herkes – olmayı sevmek için büyüyeceksiniz.

Slob

Yemekleri kalıba dökülüyor (Nagger’i temizlemeyi başarabildiğinizde, yani) ve bir partiden sonra temizlikle uğraşmak için hiçbir zaman oluşmayacak.

Neden yardım etmiyorlar? Eh, onlar çok PS4 oynamak ve dün gece artık kebap atarak ya da Peep Show 4 de yatakta yeniden çalıştırıyor izlerken çok meşgul.

Yatak odalarından çıkan koku bunaltıcıdır ve aynı zamanda halıdaki hemen hemen her lekeden sorumludurlar. Tanrı sadece ebeveynlerinin onlarla evlerini nasıl ele aldıklarını bilir.

Slob nasıl ele alınır

Kulağa sert gelebilir, ancak Slob bir slogan olduğu gerçeğine karşı uyarılmalıdır. Tembel çapkınlığın bu kabarcığında yaşadıkları o kadar uzunsa, kendilerini daha fazla çekebilirler. Hiç.

Kimse sürekli olarak Slob’u kilolarını çekmediklerini hatırlatmak istemez, bu yüzden onları harekete geçirmenin en etkili yolu, yaptıkları şeyin farkında olmalarını sağlamaktır.

Diğer dairelerin önünde (ve hatta gelmeye cesaret eden arkadaşları bile), odalarının kokusuyla ilgili espriler yapmak işe yarayabilirdi. Fakat bunu yapmamak, yapması gereken her şey için bir temizlik rotası, kimseyi yapmayanın belirginleşmesini sağlayacaktır.

Bu biraz aşırı görünebilir, ancak genellikle evin temiz tutulması ve herkesin kendi işlerini yapmasının tek yolu budur. Pazarlığın sonuna yaklaştığınızdan emin olun, böylece size geri dönüş yapamazsınız!

Parti canavarı

Çılgın bir geceye ihtiyacın olduğunda, bu senin adamın / kızın, ama her zaman işleri çok uzaklara götürüyorlar.

Sabahtan sonra koridorda, tuvaletten çıkan tuvalet kağıdıyla yarı çıplak geçiyorsunuz. Ya da onları mutfak masasının altında uyurken bulabilirsin, çünkü onlar yatağa yatıramazdı.

Evin bayat duman kokusu almasına neden oluyorlar ve saat 4: 00’de onları uyandırmak için sürekli uyandırıyorsunuz çünkü anahtarları kaybettiler ve taksi şoförünün parasını ödemek için paraya ihtiyaçları var.

Parti Hayvanının yaşam tarzı onları sürekli olarak parasız bırakır ve bu hafta et yemeye bile gücün yetmediği zaman onlara içki satın aldığınızı görürsünüz.

Parti hayvanı nasıl ele alınır

Çürümüş hangover ile kanepede yatarken sinir bozucu bir parçalayıcı olmayı deneyin . Yavaşça karaciğerini yok edip, öğrenci kredilerini durdurarak , geri kalanınız hayatlarınızla başa çıkmaya devam ederken, ışıkları yakıp ayağınızın altını üstüne getirin.

Faturalarını ödeyemediğin için bahane yaptıktan sonra bir kulübe gittiklerini gördüğünde , yanaklarının seni nasıl şok ettiğini ve dehşete düştüğünü gizlemeyin.

Telefon çağrılarını görmezden gelmemeye çalışın, çünkü her seferinde yardımınıza ihtiyaç duyabilirler. Ama elden çıkmaya başlamalı, iletişim en iyi çözümdür – oturun ve neler olup bittiğine dair bir sohbet edin.

Dram Kraliçesi / Kralı

Herkes korkunç ruh hali yüzünden korkutucu düzlemden korkuyor. En ufak bir şeye uçuyorlar, tıpkı sütün sonunu kullanan veya tavalarını ödünç alıp yemek yemeden önce temizlemeyen biri gibi .

Sık sık kendi omuzlarında ağlamanız ya da inilebilmeniz için kendinizi buluyorsunuz. Ancak, eğlenceli bir şekilde, ihtiyacınız olduğunda sorunlarınızı dinlemeyi hiç istemiyorlar.

Dram Kralı / Kraliçe de Post-it Not Kral / Kraliçe olarak bilinen meşhur pasif agresif daire arkadaşı olarak ikiye katlanma eğilimindedir .

Dram Kraliçesi / Kral nasıl ele alınır

Bu biraz zor bir şey. Bazı insanlar inkar edilemez şeylere aşırı tepki gösterirken, diğerleri zorlu bir zaman geçiriyor olabilirler ve serinliğinizi kaybetmeden önce bunu düşünmek en iyisidir.

Onları neşelendirmek veya dikkatini dağıtmak için bir şeyler yapmaya çalışın ve bunların ruh halleri üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığını görün.

Post-it notlarıyla ilgili olarak, anahtar onları kendi oyunlarında oynamaktır . Kendi kağıdınızda biraz sohbet edip, son zamanlarda evde yaptıkları bencil veya iğrenç bir şeye işaret ediyorlar (normalde seçim yapabileceğiniz çok şey var).

Cevabınızdaki öfkenin üzerine geldikten sonra, muhtemelen her iki nota da not alacak ve bir dahaki sefere o taktiği unutmuş olacaklar.

Soppy Lover

Diğer yarısını beğenebilirsin, ama bu seninle birlikte yaşamak istemediğin anlamına gelmez.

Mide çalkalayan bebek seslerinde birbirleriyle konuştuklarını dinleyerek yatakta yatmak zorundasınız. Sabah kalkıp söz konusu kişi sizin yeme mutfak sizin  ile tahıl  senin sütün. Kendi diş fırçası var ve onlar her gün burada duş – ve bu kadar  sizin  sabah kullandığınız sabun.

Dürüst olmak gerekirse, kira sözleşmesi için isimlerini de alabilirler . En azından yapsaydılar, faturalara katkıda bulunmalarını istemeye başlayabilirsiniz !

Soppy Lover nasıl ele alınır

Ev arkadaşının diğer yarısı olduğu ve tabii ki mutlu olduğu için, konuşmak zor olabilir. Ama sonuç olarak, geri kalanınız hiçbir zaman onlarla yaşamak için kayıt olmadı.

Önemli olanı eleştirmemeye dikkat edin ve evdeki arkadaşınıza açıklık getirin; eğer işler yolunda devam ederse, adil paylarına katkıda bulunmalıdırlar – faturada, sütte ya da günlük olarak kullandıkları duşu temizlemeye yardım ediyorlar.

Eğer evinizde sadece asılı kaldıklarını iddia ediyorlarsa, çünkü dışarı çıkmak çok pahalı, düşük maliyetli tarihler listemize yöneltin.

Aksi halde, uykusuzluk kotasını ayarlayın, böylece gece  boyunca her gece gece eğlencesine ve bebek sesine katlanmalıdır . Bir şey söylemeden önce diğer ev arkadaşlarınızın desteğinialdığınızdan emin olun – aksi halde sizin niyetiniz olduğundan daha kişisel görünebilir.

Görünmez (Wo) Man

Belki de tam zamanlı bir takvim, tam anlamıyla önemli bir başka ya da belki de her hafta sonu eve giderler. Her iki durumda da, taşındığınız günden beri Görünmez (Wo) Man’ı görmediniz ve şimdi onları hayal ettiğinizi düşünmeye başlıyorsunuz.

Sen  düşünmek onların oda bir geceden bir güm duydu, ama emin olamaz …

Görünmez (Wo) Man nasıl ele alınır

Sadece gerçekten var olduğu için şükredin! Yoğun bir öğrenci evinde, hayalet bir arkadaş, kılık içinde bir nimet olabilir. Kiradan paylarını öderler, ancak sizi asla yüksek sesli müzikle uyandırmazlar.

Ciddi bir notta, neden daha arkadaş canlısı olmadıklarını düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Siz ve apartman dairenizin kalanı, olabileceğiniz en iyi ev arkadaşlarınız mı, yoksa burada listelediğimiz eş-yerleşme suçlarından bazılarını mı işliyorsunuz?

Yoksa akıl sağlığı ile mi uğraşıyorlar? Eğer kendilerini kapatacaklarını düşünüyorsunuz, çünkü her şey yolunda ilerliyor, uzanıyor, sohbet edin ve rehberliğimiz doğrultusunda ruh sağlığınıza bakmak için onları yönlendirin.

Müzik aşığı

Hepimiz bir beceriksize bayılırız (heck, müzik incelemek için bile ödeme alabilirsiniz ). Ama saat 4’te ve beş saat içinde bir konferansınız olduğunda, duvarların arasından geçmeyi çok istemediğinizi anlayabiliyorsunuz.

Yeni bir çift konuşmacının teslim edilmesinin ölüme çok benzediğini kim biliyordu?

Müzik aşığı nasıl ele alınır

Müzik Sevgisi ile olan şey, hemen hemen her zaman melodilerini maksimum ses seviyesinde dinlemek istemeleridir. Ancak, şansınız, sizi ne kadar çok kızdırdığını ya da programınızın çok farklı olduğunu fark etmemeleridir.

Onlara tam olarak söylemek istemiyorsan (ki muhtemelen bu senin düşündüğün kadar kötü olmazdı), sabahları kalkmak için bir şeyler olduğunda onları onlara açıklığa kavuştur. Yüksek sesle “Şimdi yatacağım” harikalar yaratabilir!

Son çare olarak, bazı kulaklıklar için sürpriz bir hediye (bir apartman dairesinin kırbaç içi olması) muhtemelen masrafa değer. Ne yaparsanız yapın, bunu bir argümana dönüştürmeyin – aksi takdirde asla huzurlu bir gece uykusu çekmezsiniz.

Prankster

Kapı tutacağınızı bulmak için uyanmak ilk üç kez çok eğlencelidir. Ama 12 milyonuncu zaman boyunca şakalaştıktan sonra, kahkahalar kurumaya başlar.

Daha da kötüsü yapmak için, Prankster sürekli gözyaşlarının eşiğinde olsanız bile, şakalarının komik olduğunu düşünecek.

Prankster nasıl ele alınır

Onları hemen şakalayabilirdiniz (burada fikirlere takılırsanız bazı ucuz şakalar vardır ), ancak şansın, kontrolsüzce, kontrolden çıkmış bir şaka savaşı içine çılgınca bir şekilde sarsılacağıdır.

Gerçekte, sadece onların çöp şaka ve şakalarına gülmeyi kesmek daha iyidir. Çoğu zaman, bir gülümseme ya da gülme yapmazlarsa, sıkılırlar ve başka yerlerine şakalarını yaparlar.

Arkadaş olmanın ve birlikte yaşamanın iki tamamen farklı şeyler olduğunu çabucak öğreneceksin ve birisiyle olan ilişkiniz diğerinden daha uygun olabilir.

Bu yüzden ev arkadaşlarınızı akıllıca seçmeniz çok önemlidir , çünkü her kusuruna özel hale geleceksin. Kötü yaşam koşulları da işe yaramıyor, bu yüzden mükemmel öğrenci evi ve arkadaşlarımızla yaşamanın artıları ve eksileri için rehberimizi bulma konusundaki ipuçlarımıza göz atın .

Eğer bir yaşam alanı paylaşırken öğreneceksiniz en önemli ders ise uzlaşma gerekliliği için diğerleri için biraz nezaket ve son olarak: Eğer diğer insanlardan (ve ne değildir) ile çıkarmak hazırlanmış ne .

Tek soru şu ki … hangi ev arkadaşısın?

Kapsanmadığımız yeni bir daire arkadaşı türünü keşfettiyseniz aşağıdaki yorumlardan bize haber verin!

Bu da ilginizi çekebilir
WordPress Temaları İle Para Kazanmak Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır? Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Programları Kılavuzu 2018-2019 Mola Verirken Yemek İçin En İyi Yiyecekler (Bütçede) Yılbaşı İçin Eve Gitmeden Önce Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

YORUMLAR

Yorum yaparak Kolaypara'a ait Temel Kurallar ve Gizlilik Politikası metinlerini kabul etmiş olursunuz.

İlk yorum yapan siz olun.