Sinemada Para Tasarrufu İçin 15 Hile
Para Biriktir

Sinemada Para Tasarrufu İçin 15 Hile

Sinemada Para Tasarrufu İçin 15 Hile

Sinemaya bir gezinti Aşk ama aslında o tüm aynı maliyetleri nefret  haftalık gıda bütçesi ? Maliyetleri düşürmek için bazı önerilerimiz var. 

Büyük gişe rekortmenleri hayranı olsanız veya gösterişli fraksiyonları tercih ederseniz, sinemaya gidilecek bir yolculuk gerçekten katılabilir (ve tam bir vuruş yaparsanız, fiyatlar saçma sapabilir ).

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Ama tecrübe için burundan ödeme yapmaktan kaçınmak için yapabileceğiniz az sayıdaki hileler var – ve bazı durumlarda bile biletlerinizi ücretsiz olarak cüruf!

Bu, neyi, nerede ve nasıl yapılacağını bilmek meselesi. Ve biz buraya geliyoruz!

15 sinema para tasarrufu

Ücretsiz önizlemeler için kayıt olun

Film severlerin dünyasının en iyi korunan sırlarından biri olan, bir bilet için ödeme yapmak zorunda kalmadan önizleme ekranlarına erişmenin birkaç yolu vardır.

Free Movies UK , film meraklılarının ücretsiz gösterim biletleri için kodları paylaştığı bir forumdur. Tek yapmanız gereken, foruma kayıt olmak ve kodların gönderilmesini beklemek, sonra biletiniz için başvurmaktır. E-posta uyarılarına kaydolurken, biletler gitmeden önce çekilir.

Öğrenciler ayrıca Facebook’taki E4 Slackers Club sayfasına üye olduklarında Picturehouse Cinemas’taki ücretsiz önizleme gösterimlerine de erişebilirler .

Odeon, e-posta listesine kaydolursanız 5 TL karşılığında Screen Unseen önizlemeleri sunar . Tek dezavantaj, koltuğunuza oturuncaya kadar hangi filmin gösterildiğini bilmemenizdir, ancak bonus, başka türlü görmeyi düşünmediğiniz filmleri göreceksiniz!

2-4-1 sinema biletlerini alın

Sevilen Orange Çarşamba günlerinin * olduğu günler geride kaldı *, ama tatiliniz için bazı seyahat sigortanıza birkaç sterlin harcayarak (günde 3 TL’ye kadar bir günlük politika alabilirsiniz) veya öğrenci kazılarınız için içerik sigortası ekstra serseri – bir yıl boyunca 1 sinema bileti için 2 !

Karşılaştırma sitesi aracılığıyla bir sigorta poliçesi çıkartın Marketi Karşılaştır ve her hafta Salı günü bir film için kullanabileceğiniz her hafta bir kupon verildiği “Meercat Movies” ı tercih edebilirsiniz. ya da çarşamba .

Times’ın öğrenci paketine abone olursanız 1 bilet için 2 alabilirsiniz . Abonelik ücreti yılda 20 £, ve hafta sonları Odeon’da 1 bilet için 2 tane kazanacaksınız (bunun da üstünde öğrenci indirimlerinizi kullanabilirsiniz) ve ücretsiz gösterimlere erişim sağlayabilirsiniz.

Koltuk yükseltmelerinden kaçının

Bazı sinemalar, en iyi manzaraya sahip koltuklar için 3 sterline kadar daha fazla ücret ya da ‘ekstra konfor’ koltuklarına sahip olmak için yeterince cesurdur – bunun için düşmeyin!

Biletlerinizi güzel ve erken rezerve ettiğiniz sürece, pahalı koltukların tam karşısında bir koltuk seçebileceksiniz ve aynı görünümü daha az nakit parayla alabileceksiniz.

Zirveye git

Zamanlama hakkınızı seçmek sinema biletleri söz konusu olduğunda önemli bir fark yaratabilir. Odeon , Vue sinemaları ve Cineworld gibi büyük zincirler , hafta içi 5 Mart Perşembeleri(resmi tatil günleri hariç) öncesinde hafta içi biletler için biletlerde % 15-20 indirimlersunmaktadır .

Vue sinemaları, tüm biletlerin normal biletlerden ortalama % 18 daha ucuz olduğu ( “Süper Salı günleri”) de geçerlidir (indirimler bölgeye bağlı olarak değişse de).

Senin ucuz bilet almak gerekirse, Sen de çevrimiçi kayıt veya metin olabilir SÜPER ve için e-posta adresi  51055 . Size, biletinizi satın alırken çevrimiçi olarak girebileceğiniz veya bilet masasında teklif verebileceğiniz benzersiz bir kod göndereceklerdir.

Üyelik kartına yatırım yapın

Gümüş ekran hakkında tutkuluysanız ve yakınınızdaki güvenilir bir sinema ağına sahipseniz, üyelik kartına yatırım yapın.

Sadece kırmak için ayda 3 kez gitmeniz gerekiyor , bu nedenle herhangi bir ek geziler temelde ücretsiz olacaktır.

Bir  Cineworld Unlimited kartı size 17.90 $ / ay geri dönecek  ve  Odeon Sınırsız kartlar  £ 17.99 / ay (Londra’da 19.99 £).

Picturehouse üyelikleri 39 £ / yıl  maliyete sahiptir   ve bu  size bir yıl içinde 3 ücretsiz bilet ve diğer biletlerden 2 £ kazanacaktır . Üyelik ayrıca, biletlerde (1,60 £ tasarruf) rezervasyon ücreti ödemek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir ve otomatik ödeme ile ödeme yaparsanız 3 aylık ücretsiz üyelik kazanırsınız. Oh, ayrıca yiyecek ve içeceklerden% 10 indirim alırsınız!

Size yakın bir Showcase sinemanız varsa, Insider Club ayrıca pazartesi ve salı günleri tüm gün 6,50 bilet ve pazar akşamı saat 19: 00’dan sonra gösteriler sunuyor. Üyelik ücretsizdir ve ayrıca nakit indirim yiyecek ve içecek ile birlikte gelir – sadece bir online formu doldurmanız gerekiyor. Görünüşe göre bazen de bedava önizlemelere bilet dağıtıyorlar!

Yarışmalara katıl

Yıllık sinema üyelikleri için neredeyse her zaman bir yarışma ya da başka bir şey devam ediyor.

Bilimde kalmak için iyi bir yol , bölgenizdeki tüm sinema zincirlerini Twitter, Facebook ve Instagram’da takip etmektir – normalde ilk önce orada yarışmalar yayınlayacaklardır.

Yarışma kazanma şansınızı arttırmak için yapabileceğiniz çok sayıda hile var – o kadar ki, profesyonel olmak için nasıl bir rehber bile yazdık  !

Öğrenci indirimini kullan

Sadece bir ara sinemasanız olsanız ve öğrenci fiyatlarından faydalanmıyor olsanız bile, kendinize uzun bir sert bakış atmanız gerekir!

Kanıtınız olmadıkça, pek çok sinema sizi bir öğrenci bileti basmayacağından, daima öğrenci kimliğinizi yanınızda götürün. Bir  TOTUM / NUS ekstra kart aynı hile yapacak (ve * öksürük * bile bir öksürük * öksürük * bile alabilirsiniz ).

Şaşırtıcı bir şekilde, TOTUM / NUS ekstra kartınız varsa , Odeon sinemaları da % 25 indirimliöğrenci bileti sunmaktadır. Wowza!

O2 öncelikli fırsatlarına dikkat edin

Bir O2 müşterisi olan herkes zaten O2 önceliğinin bol avantajlarına aşina olacaktır.

Ucuz yemek fiyatları ve çeşitli freebies gibi diğer fırsatların yanı sıra , çoğu zaman büyük sinema zincirlerinde tam fiyat biletlerinden% 50 indirim alabilirsiniz.

ŞİMDİ büyük bir haberbir O2 müşterisi olmasanız bile , Öncelikli avantajlardan tam olarak yararlanmak için bu numarayı  kullanmayı deneyin !

BYOS (Kendi atıştırmalıklarınızı getirin)

Hepimiz biliyoruz ki, ne kadar suçlu bir şekilde sinema skranının ne kadar pahalı olduğunu biliyoruz ve basit çözüm … onu satın almayın.

İki yaşındaki bu baba, bir filmi görmek için iki çocuğunu alması için 70 £ harcadığını gördü. £ 70 !!!

Atıştırmalıklarınızı dikkatli bir şekilde seçmeniz önemlidir, ancak bu kişi , yoğun bir gerilim filmi sırasında bir parça havuç çubuklarından arındırılmış bir şekilde vızıldamak istemezsiniz .

Cashback siteleri kullan

Quidco ve TopCashBack’in beğenisine ait para iadesi fırsatları için bir göz atın . Özellikle aylık sinema kartı üyelik kartınızı çevrimiçi olarak ödemek söz konusu olduğunda, çoğu zaman para çekmeniz gereken para ödemeleri vardır.

Örneğin, şu anda hem TopCashBack hem de Quidco’da bir Cineworld Unlimited kartında £ 9 nakit para kazanabilirsiniz.

Kaydolmadan önce paranızın nasıl geri kazanıldığını tam olarak anladığınızdan emin olun. Bu konuda size yardımcı olacak bir kılavuzumuz var .

Git ve paylaş

Bazı sinema yemeklerine sıçramış olursanız (patlamış mısırsız bir film çok üzücü olabilir), paranızın karşılığını aldığınızdan emin olun.

Bir büyük içecek ve büyük bir patlamış mısır, 2 set küçükten daha ucuzdur ve size benzer bir miktar verir.

İlgili tek ciddi sorun, bu ipucunun yiyecek paylaşmayı içermesidir.

Sinema patlamış mısırındaki işaretin deli olduğunu (yaklaşık% 900!) Hatırlamakta fayda var, o yüzden ne kadar yiyeceğiniz konusunda gerçekçi olmaya çalışın – büyük olacak, çünkü daha iyi bir değer yanlış bir ekonomidir.

Bağımsız sinemalara git

Bağımsız sinemalar büyük zincirlerden daha ucuz olma eğilimindedir. Elbette, ekranlar genellikle biraz daha küçük ve her zaman büyük gişe rekortmeni göstermiyor olabilirler, ancak her zaman büyük ekranlara götürmeyecek pek çok ilginç film göreceksiniz.

Ayrıca, yerel bağımsız sinemalarınızı desteklemek her zaman iyidir !

Sadakat kartlarına katıl

Limitsiz üyelik kartının yanı sıra, Odeon ayrıca bir sadakat kartı gibi çalışan Odeon Premier Club’ı da yönetiyor . Premier Club ile, biletlere harcadığınız her 1 £ için 10 puan kazanırsınız, bu da daha sonra sinemadaki biletlere ve yemeklere harcanabilir (1 bilet 800 puan civarındadır).

Yine de paketi satın almanız gerekiyor ve tek seferlik ödemeniz, istediğiniz pakete bağlı olarak 1.99 £ ‘ dan tenner’ e kadar herhangi bir şey olabilir – klasik, lüks veya nihai.

Her kartın arasındaki tek fark, orada kaç puan olduğunu, bu yüzden her kartta puan miktarı ile satın alabileceğiniz şeyleri tartmaya değer, çünkü ‘klasik’ üzerindeki herhangi bir şey için ekonomik bir şekilde kabartmaya ekonomik olmayabilir. .

Eğer bir varsa Nektar kartı , 500 puan size alacak £ 2.50 indirim Vue sinemaları bir bilet üzerinde. Nektar kartınızı bilet masasında teslim edin ve puanlarınızın kaçını harcamak istediğinizi belirtin (500 puanlık bloklar halinde ödeme yapabilirsiniz).

Tesco Clubcard sahipleri ayrıca Cineworld biletleri için puan değiş tokuşu yapabilirler  – ve puanların değerinden daha yüksek bir değerde! Eğer varsa clubcard noktalarının £ 4.50 değerinde , bu normal £ 6.50- bir öğrenci için £ 10 arasında bir şey maliyeti bir yetişkin bileti için değiştirilebilir.

Bir Tastecard’ınız varsa , Vue, Cineworld, Picturehouse, Showcase’de % 40’a varan indirimlerden yararlanabilirsiniz .

3D gösterimlerden kaçının

Bu günlerde tüm öfke olabilir, ancak 3D gösterimler aynı sinemada 2B biletten ortalama 2.00 £ daha pahalı.

Bu nedenle, ekstra paraya değip değmediğini kendinize sormaya değer – filmi normal büyük ekranda izlediyseniz memnun olabilir misiniz?

Eğer kendi başına 3D gözlükleri yoksa, onlar için de dışarı çıkmanız gerekir. Onları bu günlerde bir miktar kadar fiyata alabilirsin, bu yüzden bir sonraki rauntta onlara tutun!

Evde kendi sinemanızı yapın

Tabii ki, sinemaya bir yolculuk her zaman eğlenceli olacak, ama evde arkadaşlarla iyi bir film maratonunu yenemezsin.

Sinemaya bu arsız yolculuktan sonra yemek için bir şeyler atmayı planlıyor musunuz? Neden bir bütçeyle dışarıda yemek yiyeceğimize dair rehberimize bir göz atmıyorsunuz ? 

Bu da ilginizi çekebilir
WordPress Temaları İle Para Kazanmak Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır? Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Programları Kılavuzu 2018-2019 Mola Verirken Yemek İçin En İyi Yiyecekler (Bütçede) Yılbaşı İçin Eve Gitmeden Önce Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

YORUMLAR

Yorum yaparak Kolaypara'a ait Temel Kurallar ve Gizlilik Politikası metinlerini kabul etmiş olursunuz.

İlk yorum yapan siz olun.