Öğrenciler İçin En İyi Ücretsiz Yazılımlar 2018
Para Biriktir

Öğrenciler İçin En İyi Ücretsiz Yazılımlar 2018

Öğrenciler İçin En İyi Ücretsiz Yazılımlar 2018

Şu anda öğrenciler için mevcut en iyi ücretsiz yazılımı bulmak için kapsamlı bir araştırma yaptık. Bir kuruş harcamak zorunda kalmadan ne kadar alacağınıza şaşıracaksınız!

Özgür yazılım biraz şüpheli gelebilir. Sonuçta, özgür ve kullanışlı … o zaman neden bizi bunun için öksürüyorlar? Bu ne sıklıkla olur?

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Gerekli bilgi birikimine sahip olanlar, bigwig yazılım şirketlerine meydan okumaya ve büyük yazılımların herkes tarafından kolayca erişilebilir hale getirilmesine neden olduğundan, serbest yazılım pazarı son yıllarda büyük ölçüde genişledi.

Birazcık estetikten ödün vermeye istekliyseniz, yazılım üzerinde kendinize küçük bir servet kazandırabilirsiniz. Çoğu öğrenci gibi, siz çalışırken, muhtemelen dizüstü bilgisayarınıza yapıştırılacaksınız, bu yüzden en iyi şekilde faydalandığınızdan emin olun!

Ücretsiz ofis programları

Ne ders çalışıyor olursanız olun, Microsoft Office’e benzer bir tür ofis paketine ihtiyacınız var – ama ağır fiyat etiketi olmadan.

Piyasa, Microsoft Office kopyalarının çeşitli sürümleriyle oldukça doygun hale geldi ve en iyi bazılarını takip ettik.

LibreOffice

İle uyumlu: PC, Mac ve Linux
Şunun için en iyi: Etkileyici bir dizi araç ve özellik

Orada bir sürü ücretsiz ofis paketi var, ancak Libre Office en iyilerinden biri olarak biliniyor.

Tüm Microsoft dosya formatlarını indirmek ve bunlarla uyumlu olmak tamamen ücretsizdir. Bu nedenle, gereksiz dönüşümler gerekmez.

Word, PowerPoint ve Excel’den (ve daha fazlasına!) Beklediğiniz her şeyi sunan altı programdan oluşur – Yazar, Calc, Impress, Draw, Math ve Base.

Eğer bir Matematik veya Fen öğrencisiyseniz, Çiz, Matematik ve Temel, vektör diyagramları, matematiksel hesaplamalar ve veri tabanları için tasarlanmışlardır, böylece son tarih mevsimi söz konusu olduğunda gerçek bir yardım olabilirler.

LibreOffice, yazılımı geliştirmek için sürekli çalışan gönüllüler tarafından yürütülen açık kaynaklı bir projedir. Herkes için erişilebilir hale getirerek teknoloji ve yazılımı demokratikleştirme konusunda tutkulular.

Microsoft Office Online

Bununla uyumlu: Windows, Mac, iOS ve Android için
En İyisi: Microsoft Office ile benzerliği

Bir Microsoft Office hayranının içinde ve dışında bir ölüyorsanız, programlarının ücretsiz çevrimiçi sürümlerine bağlı kalmak isteyebilirsiniz.

Microsoft Office Online bir olduğunu soyunmuş versiyonu Microsoft Word, PowerPoint, Excel, Outlook, (Publisher benzer) OneNote ve Sway tüm mevcuttur – en popüler ofis özelliklerinin.

Tek ihtiyacınız olan bir Microsoft hesabı (ki bu da ücretsiz) ve programlara tarayıcınız üzerinden erişebilirsiniz.

Tam Microsoft Office paketi ile yapacağınız tüm özellik ve işlevlere erişemezsiniz, ancak satın almak için gereken 100 sterlinlik bir bedeli kaldıramazsanız, bu harika bir alternatiftir!

Ayrıca, işinizi OneDrive ile otomatik olarak senkronize edebilirsiniz, böylece ev veya işyerinize erişebilirsiniz.

Google Docs, Sheets and Slides

Bununla uyumlu: Windows, Mac, Android ve iOS için
En iyi: Temel işlevler ve ortak çalışma

Google Dokümanlar, öğrenciler için en iyi seçimdir – kullanımı basittir ve çevrimiçi, temel belgeler, elektronik tablolar ve sunular oluşturmanıza olanak tanır.

En gelişmiş hizmet olmasa da, yazı tipi değiştirme, metin düzenleme, hücre düzenleme, vb. Gibi bilinen tüm düzenleme araçlarını içerir. Google Dokümanlar ayrıca mevcut dosyalarınızı DOC, XLS, ODT, ODS, RTF, CSV, ve PPT formatları.

Google Dokümanlar’ı diğerlerinin üzerinde bir kesim yapan şey, işbirliklerini ve grup projelerini kolaylaştırmasıdır . Yazılım, başkalarını gerçek zamanlı olarak belgelerinize erişmeye ve düzenlemeye davet etmenizi sağlar.

Bu, birden çok kişinin aynı belgede aynı anda çalışmasına, yapılan düzenlemelerin ve kim tarafından yapılmasına izin verir (ve bunu yaparken de canlı bir sohbet penceresinde değişiklikleri bile tartışabilirsiniz).

Google Drive da düzenli olarak otomatik olarak çalışır , bu nedenle aniden internet bağlantınızı kaybederseniz veya dizüstü bilgisayarınızın pilini kaybederseniz, internete geri döndüğünüzde işinizin hala orada olacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir yere erişebileceğiniz bir bulut depolama sistemi olan Google Drive ile otomatik olarak entegre olur.

Şaşırtıcı bir şekilde, belgenizin önceki sürümlerini kolayca geri yükleyebilir veya görüntüleyebilirsiniz , böylece yeniden dirilmek istediğiniz bir şeyi sildiyseniz, kolayca yapılabilir!

Polaris Office

Bununla uyumlu: Windows, Mac, Android, iOS Şunun için
en iyi: Masaüstü ve mobil uyumluluk

Bir Android telefonunuz varsa daha önce Polaris Office’e bir uygulama olarak gelmiş olabilirsiniz, ancak iOS’ta ve daha da önemlisi tam bir web uygulaması olarak da kullanılabilir.

Beklediğiniz gibi, tüm Microsoft Office dosya formatları ile uyumludur ve ayrıca, hareket halindeyken elinizin altında olması için Google Drive, OneDrive veya Dropbox ile senkronize edebilirsiniz.

Üç ana Polaris programı Word, Sheet ve Slide’dır (Hepsinin ne yaptığını tahmin edebileceğinizden eminim).

Bu en temel sürüm ücretsizdir, ancak tam özellik seti (reklamsız) istiyorsanız, bir abonelik ödemeniz gerekecektir. Örneğin, süper kullanışlı bir PDF düzenleme programı sunar, ancak bunun için öksürmeniz gerekir.

Ücretsiz sürüm size 60MB’lik aylık bir indirim, üç cihazın sınırsız izleme ve sürücülerinde 1GB depolama alanı sunuyor.

WPS Office

İle uyumlu: Windows, Linux, Android ve iOS (Mac değil)
En iyi için: PDF dönüştürme

Başka bir Microsoft Office kopyası olan WPS, tipik Yazıcınızı, Sunumlarınızı ve E-Tablolarınızı üçlüsünüzü sunar.

Bazı reklamları var, ancak süper kullanıcı dostu ve elbette tüm MS Office dosyaları ile tamamen uyumlu.

Aslında PDF dosyalarını başka bir yerde kolayca bulunamayacağınız Word belgelerine dönüştürme yeteneği gibi gerçekten etkileyici araçlar da var. Ayrıca, 1GB’lık ücretsiz sürücü depolama alanı hoş bir ek bonus!

Bu asıl dezavantajları, Mac bilgisayarlarda çalışmayan reklamlardır ve bu WPS’den ayrı olarak bir Office paketi için sağlam bir seçimdir.

SoftMaker FreeOffice

İle uyumlu: Windows, Linux ve Android için
En İyi: Basit bir kullanıcı deneyimi

Adından da anlaşılacağı gibi, SoftMaker kendisini Microsoft Office’e ücretsiz bir alternatif olarak pazarlamakta ve orijinali oldukça yakından yansıtmaya çalışmaktadır.

TextMaker, PlanMaker ve Sunumlar bir kelime sunar ve tüm programlar MS Office dosyaları ile uyumludur.

Temel ürün ücretsizdir, ancak bir makaleye bir günlüğünü tıklamaya çalıştığınızda oldukça önemli olabilecek Eş Anlamlılar da dahil olmak üzere tüm özelliklere erişmek için ödeme yapmanız gerekir.

Kullanımı kolaydır (esas olarak Microsoft Office’e çok benzediği için) ancak LibreOffice gibi diğer MS alternatifleri kadar gelişmiş değildir.

Ücretsiz antivirüs programları

Anti-virüs yazılımı gerçekten çok pahalı olabilir, ancak hiç kimse göz açıp kapamadan bir dizüstü bilgisayar istemez – özellikle de buluşmak için son tarihler varsa!

Talihsiz durum, çoğumuz antivirüs yazılımını çok geç olana kadar kurmanın ciddi bir düşüncesi değil. Bu hatayı yapmayın (biz oradaydık ve güzel değil)!

Uyarı : İnternette ücretsiz antivirüs yazılımı ararken dikkatli olun (ironik olarak) bunlardan bazıları gizlenmiş virüsler olabilir. İşte bu yüzden sana ulaşıyorlar.

Avast Free Antivirus

İle uyumlu: PC, Mac, Linux

Avast, virüsleri, casus yazılımları, solucanları, Truva atlarını ve kötü amaçlı reklam yazılımlarını tespit edebilen ücretsiz ve oldukça kapsamlı bir virüsten koruma yazılımıdır.

Yazılım, spam, phishing e-postaları ve virüslerden korunabilen tarayıcı ve e-posta tarayıcıları sunar.

Avast kullanımı oldukça kolaydır, ancak tarama yaparken bilgisayarınızın performansını yavaşlattığı bilinmektedir.

AVG Antivirus Free

İle uyumlu: PC, Mac, Linux

Agresif reklamlara aldırmazsanız, AVG iyi bir antivirüs yazılımı sunar.

Virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı temel korumanın yanı sıra, AVG gelen ve giden e-postaları tarar ve tarayıcınızdaki sonuçların güvenliğini derecelendirmek için otomatik olarak kırmızı, sarı veya yeşil uyarıları kullanır.

AVG’nin dezavantajı, maliyetli güncellemeleri sürekli olarak duyurması ve yazılımın büyüklüğünün bilgisayarınızın depolanmasında oldukça büyük bir göçme yapabilmesidir.

Bitdefender Antivirus Free

İle uyumlu: Windows, Mac, Android

Bitdefender, büyük bir kimlik avı korumasıyla gerçekten güçlü bir antivirüs yazılımına sahip olduğu bilinmektedir.

Ancak, tarama otomatik olarak gerçekleşir ve programlamanın bir yolu yoktur. Bu, taramaları çalıştırmayı hatırlamanız gerekmediği anlamına gelir, aynı zamanda taramaların bazen rahatsız edici zamanlarda da çalışabileceği anlamına gelir (örn. Derin revizyon modundayken bir sınavdan önceki gün!)

Ayrıca, Bitdefender Antvirus Plus’ın (tüm özelliklerine sahip) yıl için sadece 30 sterlin olduğunu ve bu yüzden de daha gelişmiş bir anti-virüs arıyorsanız, yatırım yapmaya değeceğini de belirtmek gerekir.

Avira Free Antivirus

İle uyumlu: Windows, Mac, Android, iOS

Avira çok hafif bir programdır, bu yüzden indirmenin dizüstü bilgisayarınızın hızına veya verimliliğine fazla bir etkisi olmaz.

Yeni, modern bir arayüzle kullanımı kolaydır, ancak pop up’lar oldukça can sıkıcı olabilir.

Ücretsiz resim düzenleme programları

Tamam, biliyoruz ki, hepimiz Instagram üzerinde filtreli görüntü düzenleme özelliklerine erişebiliyoruz, ancak biraz daha karmaşık bir yazılım istiyorsanız, muhtemelen Photoshop için dışarı çıkmak istemeyeceksiniz.

Bunlar, bazıları yeni başlayanlar için tasarlanmış ve diğerleri daha gelişmiş yeteneklere sahip olanlar için tasarlanmış en iyi ücretsiz Photoshop alternatifleridir.

Not : Bu yazılımı kullanırken başka bir bilgisayara aktarılırken uyumlu olmayabilecekleri için çalışmalarınızı kaydettiğiniz farklı dosya biçimlerinden emin olun.

Gimp

İle uyumlu: PC, Mac, Linux

UYARI: Lütfen bu ücretsiz hizmet için çevrimiçi arama yaparken dikkatli olun, belki de … imleci … arama ne yaparsa şaşırmış olabilirsiniz. Zor yoldan öğrendik.

Gimp’e göre, niyetleri Adobe Photoshop’a eşit kalitede ücretsiz bir yazılımla rakip olmaktır – ve onlar oldukça iyi bir iş çıkardılar.

Gimp, Photoshop’a benzer özelliklerin bir kısmını içerir ve hem amatör hem de meraklı Photoshoppers’lar tarafından şiddetle tavsiye edilir. Hem basit hem de karmaşık fotoğraf manipülasyonuna izin veren çok çeşitli düzenleme araçları sunarlar.

Photoshop gibi, düzenlemelerinizi daha kolay ve daha gelişmiş hale getirmek için Gimp’in bir dizi eklentisi vardır. Hızlı bir çevrimiçi arama size neyin uygun olduğunu gösterecektir.

Gimp, diğerleri arasında JPEG, GIF, PNG, TIFF dahil olmak üzere çok çeşitli dosya türlerini destekler.

Pixlr

İle uyumlu: Windows, Mac, iOS, Android

Gimp’e benzer şekilde Pixlr, Photoshop’a harika ve ücretsiz bir alternatif ve hepsi de online.

Daha deneyimli editörler için çok fazla fırça, dolgu ve maske içeren oldukça gelişmiş araçlara sahiptir, fakat aynı zamanda tüm işleri sizin için gerçekleştiren çok sayıda otomatik özelliği vardır.

Bilgisayarınızdan veya internetten fotoğraf açmanızı (veya doğrudan Facebook’tan içe aktarmanızı) sağlar ve araç çubuklarını ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Ancak, kullanabilmek için Flash Player’ı indirmeniz gerekecek.

Paint.net

İle uyumlu: PC

Awwww Boya. Sadece parlak bıyık ve şeytan boynuzlarıyla fotoğrafları defekte ederken kullanacağınız güvenilir yazılım, değil mi?

Eh, adı rağmen, Paint.net (bıyık ve tüm) sundukları içinde şaşırtıcı derecede sofistike.

Genellikle sadece pahalı yazılımlarla kullanılabilen birçok özellik içerir – zengin fotoğraf kompozisyonu için çoklu katmanlama kullanır, böylece resminizi nasıl istediğinize benzetebilirsiniz.

Ayrıca, çok çeşitli renk düzenleme seçenekleri ve bir 3D döndürme ve yakınlaştırma efekti vardır ve hemen hemen her görüntü türünü destekler.

Fotor

İle uyumlu: Windows, Mac, Android, iOS

Fotor’in oldukça basit özellikleri var ama kullanımı gerçekten çok kolay. Her şey fotoğraf düzenleme işlemini mümkün olduğunca çabuk ve basit hale getiriyor.

Fotoğraf düzenleme için yeni başlayanlar bile resimlerini sadece birkaç saniyede dönüştürebilecekleri anlamına gelen 13 tek tuşla düzenleme özelliğine sahiptir.

Ancak, birçok ücretsiz yazılımda olduğu gibi, reklamlar oldukça can sıkıcı oluyor.

Kesinlikle Photoshop için rakip değil ama sadece temel araçlara erişmeniz gerekiyorsa, o zaman bu yer imi için yararlı bir araçtır.

Photoshop Express

İle uyumlu: Windows, iOS, Android

Bunu sadece mevcut olduğuna işaret etmek için listeye ekledik – ama kesinlikle başka yerlerde daha iyi programlar alabilirsiniz.

Bir Photoshop süper kullanıcısıysanız, yazılımın (çok) basit, basit bir sürümünü ücretsiz olarak Photoshop Express biçiminde edinebilirsiniz.

Ancak, yalnızca 16 megapikselin altında ve 8191 pikselden daha küçük olan Jpeg dosyaları ile çalışır ve bu da birçok görüntü için oldukça elverişsizdir.

Photoshop’tan daha kolay kullanılır, ancak sınırlı sayıda özellik sunar.

Ücretsiz ses ve video programları

Kursunuzun bir parçası olabilir, ya da arkadaşlarınızla rüzgâr atmak için aptalca videolar oluşturarak melodileri düzenleyebilmenin ya da ertelemenin keyfini çıkarırsınız.

Bu ücretsiz video ve ses yazılım paketleri, bir sonraki büyük gişe rekorları kıran kıranı çıkarmanıza yardımcı olmayacaktır, ancak en azından sizi doğru yolda bulacaklardır!

Not : Bu programlar tüm bilgisayarlarla uyumlu olsa da, yarattığınız işleri kaydettiğiniz dosya biçimlerine dikkat edin. Aksi takdirde, diğer bilgisayarlara aktarıldığında uyumlu olmayabilirler.

Audacity

İle uyumlu: PC, Mac, Linux

Audacity, seçtiğiniz sese kayıt, dönüştürme, düzenleme, kopyalama, dilimleme, karıştırma ve daha fazlasını yapma imkanı veren ücretsiz bir yazılımdır.

Diğer araçların yanı sıra, yazılım çok kanallı kayıtlar oluşturmak, kayıt öncesi ve sonrasında ses düzeylerini izlemek ve statik, tıs, hum veya diğer sabit fon seslerini kaldırmak için varolan parçaları çoğaltmanıza izin verir.

Audacity, WAV, AIFF, AU, FLAC ve Ogg Vorbis dosyalarını içe ve dışa aktarmanıza ve CD’ye yazmak için uygun olan WAV veya AIFF dosyaları oluşturmanıza olanak tanır.

Lightworks

İle uyumlu: Windows, Mac, Linux

Lightworks, herkesin kullanabileceği profesyonel video düzenleme yazılımı olarak satıyor – insanlar tatil videolarını düzenlemek için kullanıyorlar. Büyük Hollywood yapımcıları ise The Wall of Wall Street, LA Gizli ve Pulp Fiction gibi filmlerde kullanıyorlar.

Muhtemelen oradaki en güçlü ücretsiz video düzenleme paketidir, bu yüzden yeni başlayanlar çok çeşitli özelliklerle boğulmuş olabilir.

Çok çeşitli video formatlarını destekler ve klipleri hassas bir şekilde kırpmanızı ve YouTube için dışa aktarmanızı sağlar.

Daha gelişmiş özellikler için Lightworks Pro’yu yılda yaklaşık 100 sterline mal olacak, ancak ücretsiz sürüm çoğu proje için uygun olmalıdır.

Lightworks

İle uyumlu: PC, Mac, Linux

Sık sık bir video indirirken saatlerce ettiyseniz, sadece medya oynatıcı çalmaz bulmak için (aaargh!) daha sonra VLC player sizin için bir yazılımdır.

VLC size zor çalışamaz biçimi bulmak için baskı olurdu, ve hatta, kırık bozuk veya tamamlanmamış bir video veya ses dosyalarını çalabilir iddia ediyor.

Yazılım estetik olarak istenen bir şey bırakıyor, ancak kullanımı gerçekten çok kolay ve teneke üzerinde söylediklerinin aynısını yapıyor.

Lightworks

İle uyumlu: Windows, Linux, Mac

Ocenaudio’nun çok fazla özelliği yoktur, ancak daha düz günlük ses düzenlemeleri için mükemmeldir.

Bir podcaster veya müzik öğrencisi olun, Ocenaudio kesinlikle bir göz atmaya değer ve Audacity’den çok daha kolay.

Faydalı özellikler arasında bir ses klibinin birden çok parçasını seçebilmeyi ve değişiklikleri aynı anda uygulayabilmeyi, ayrıca özellikleri daha da genişletmek istiyorsanız bol miktarda eklenti var.

Diğer ücretsiz programlar

İşinize, sosyalleşmenize ve çok daha fazlasına yardımcı olmak için orada bir sürü ücretsiz yazılım var. Bunlar kalanın en iyileri!

Ccleaner

İle uyumlu: PC, Mac

Size gösterdiğimiz tüm ücretsiz yazılımlardan yararlanıyorsanız, dizüstü bilgisayarınız biraz tıkanabilir.

Yine de endişelenmeyin – Ccleaner, istenmeyen dosyaları kaldırarak, geri dönüşüm kutunuzu boşaltarak ve internet geçmişinizi temizleyerek sabit sürücünüzdeki alanı temizleyen bir sistem optimizasyon aracıdır.

Ccleaner oldukça hızlı çalışır ve dizüstü bilgisayarınızın çalışma süresini çok daha hızlı hale getirebilir .

Prezi

İle uyumlu: PC, Mac, iOS, Android

Öğrencilerle giderek daha popüler olan Prezi, sınıf arkadaşlarınızı ve okutmanlarınızı etkileyecek gerçekten etkileyici slaytlar yaratan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sunum aracıdır!

Etkileyici güzel görünümlü sunumlar yapmakla kalmaz, aynı zamanda tüm depolama alanı çevrimiçi olur, böylece bellek çubuğunuzu unutmanız mümkün değildir.

Herkes için kullanmakta özgürdür, ancak öğrenciler ayrıca artan depolama alanını da sabırsızlıkla bekleyebilirler – sadece ‘neden.

Evernote

İle uyumlu: PC, Mac

İster günlük olarak artan alışveriş listenizdeki her şeyi hatırlıyor olsun, ister insanlar ile projeler üzerinde çalışıyor ve çeşitli farklı cihazlarda erişime ihtiyacınız var, Evernote hayatınızı tek bir yerde organize etmede harika.

Tüm dosyalarınızı, notlarınızı, resimlerinizi ve sık kullanılan web sayfalarını tek bir yerde toplayabilirsiniz, böylece istediğiniz zaman (telefonunuzdayken bile) okuyabilir veya görüntüleyebilir ve sonra istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

Zotero

İle uyumlu: PC, Mac, Linux

‘Kişisel bir araştırma asistanı’ olarak takılan Zotero, öğrencilere kaynakları birlikte toplayıp kaydetmelerine yardımcı olmayı amaçlayan ücretsiz bir referans yönetim yazılımıdır.

Zotero, farklı projeleriniz için çevrimiçi bir klasör oluşturarak, tek bir tıklamayla kaynak ekleyebileceğiniz – bir dergi makalesi, bir web sitesi, bir e-kitap veya başka bir kaynak oluşturarak çalışır.

Sonra, sihirli küçük genie olduğu gibi, Zotero otomatik olarak o proje için topladığınız şeylere göre metin alıntıları ekleyecek ve sizin için bibliyografyalarınızı yaratacaktır – hatasız! Tezinizde kaydedeceği saat miktarı sadece delidir.

ProAutodesk

İle uyumlu: PC, Mac

Autodesk öğrencilere ücretsiz tasarım yazılımı sunar, çünkü böyle hoşlanırlar. Tekli e-posta adresinizi gerektiren Autodesk Eğitim Komitesine kayıt yaptıysanız, yazılımlarını üç yıl ücretsiz alabilirsiniz.

Ücretsiz yazılım paketi, AutoCAD, Autodesk Sketchbook Pro, AutoCAD Map 3D ve AutoCAD Architecture gibi yüzlerce pound olan programları içerir.

Bir dezavantajı, tüm çıktıların, yazılımın ücretsiz öğrenci versiyonundan olduklarını göstermek için bir filigranı olacak olmasıdır. Can sıkıcı!

Sketchup

İle uyumlu: PC, Mac

Google tarafından Sketchup, istediğiniz herhangi bir şeyin 3D modellerini kolayca üretmenizi sağlayan ücretsiz indirilebilir bir yazılımdır. Bu Trimble’ın Sketchup Pro’nun ücretsiz ve daha az gelişmiş bir versiyonu, ama yine de sunacak çok şey var.

Yazılım biraz pratikten sonra oldukça kolaydır ve sonuçlar oldukça etkileyici. Uni çalışmanızda 3 boyutlu bir model kullanmak için herhangi bir mazeret arıyorsanız kendinizi bulacaksınız.

Diğer öğrencilerin de denemelerini tavsiye edeceğiniz ücretsiz harika bir yazılım kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak bizi doldurun!

Bu da ilginizi çekebilir
WordPress Temaları İle Para Kazanmak Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır? Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Programları Kılavuzu 2018-2019 Mola Verirken Yemek İçin En İyi Yiyecekler (Bütçede) Yılbaşı İçin Eve Gitmeden Önce Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

YORUMLAR

Yorum yaparak Kolaypara'a ait Temel Kurallar ve Gizlilik Politikası metinlerini kabul etmiş olursunuz.

İlk yorum yapan siz olun.