Her Öğrencinin Üniversitede Yapması Gereken 38 Şey
Ekstra Rehber

Her Öğrencinin Üniversitede Yapması Gereken 38 Şey

Her Öğrencinin Üniversitede Yapması Gereken 38 Şey

Şakalardan ön içkilere, hiçbir üniversite deneyimi bu olmadan tamamlanmaz. Mezun olmadan önce hepsini işaretlediğinden emin ol. 

Üniversitenin hayatınızın en iyi zamanlarından biri olması garanti edilir – partilerden ve ön içeceklerden, son başvuru tarihlerine ve tezlere kadar, başlangıçtan bitişe kadar bir kasırga.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Ama gerçekten en çok şey yapıp yapmadığınızı nereden biliyorsunuz? Nihai üniversite kepenkler listemiz, kendinizi üniversite deneyimlerinize gerçekten daldırmak için üniversitede yapmanız gereken her şeyi içerir.

Mezun olmadan önce kaç tane çıkabileceğinizi görün – pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz!

Nihai üniversite grubu listesi

 1. Uni spor takımınızı destekleyin  Bir spor fanatiği olmasanız bile, üniversite topluluğunuzun bir parçası olmaktan gurur duyacağınız hiçbir şey, bir üniversite etkinliğinde rugby / hokey / kürek takımında tezahürat yapmaktan daha gurur duymaz. Ayrıca bir sürü komik tezahürat, el sallayan ve gündüz içmek zorunda kalacaksınız.
 2. Bir günlük geziye çık – Uni balonu içinde olduğun zaman, etrafındaki bütün bir dünya olduğunu unutmak kolay. Arkadaşlarınızı bir hafta sonu yakalayın ve otobüs veya trenle günlük bir geziye gidin . Plaja, kırlara veya yakındaki bir şehre gidip gelmemeniz, günlük rutininizden uzaklaşmanız ve uni hayattan kopmanız önemlidir.
 3. Öğrenci protestosuna katılın  Yükselen harç ücretleri, bakım hibelerinin kaldırılması; Bir öğrenci olarak çok fazla öfke var ve bir öğrenci protestosuna katılarak sesinizi duyurmanın daha iyi bir yolu yok. Üzerinde esprili bir slogan ile bir afiş yaparsanız bonus puan.
 4. Bir ev partisi atın  Evet, temizlik işlemi haftalar sürebilir, ancak üniversitede bir öğrenci evinde yaşıyorsanız , bir ev partinize sahip olmanız gerekir . Bulabileceğiniz en büyük konuşmacıları sürükleyin, mükemmel şarkı listesini hazırlayın ve bazı plastik bardaklara yatırım yapın – ve bildiğiniz her bir kişiyi elbette davet etmeyi unutmayın.
 5. Destansı bir fantezi elbise kostümü yaratın  Uni hayatı hakkında en iyi şeylerden biri, süslü elbise kostümlerine utanmazca aşırı yatırım yapmaktır. Bir bar taraması, ev partisi ya da temalı bir kulüp gecesi olsun, bir gün geçirmek için herkesi havaya uçuracak epik bir fantezi elbise kostümü (deneyimden bahsederken, hatta bazı bedava içkilere bile yol açabilir!).
 6. Ev yapımı Noel yemeği  Başka bir zamanda asla birlikte yemeseniz bile, ev arkadaşlarınızla birlikte oturup bir Noel yemeği yemek için zaman ayırdığınızdan emin olun . Yükü paylaşmak için her kişiye yemekle ilgili bir özellik atayın (ya da en iyi şefin sorumlu olmasına izin verin), Noel şarkılarını alın ve krakerleri unutma!
 7. Tamamen çek  Tamam, bu tam olarak iyi bir fikir değil – ama tüm öğrenciler bunu bir noktada yapıyorlar. Eğer ettiyseniz son dakikaya kadar bir kompozisyon sol , bazı aperatifler kütüphanede kamp kurup gece boyunca yazmaya devam ediyorum. Ertesi gün çöpü hissedeceksin, ama bir daha asla bir son tarihi asla unutmayacaksın.
 8. Bir müzik festivaline git  Öğrenciniz , müzik festivalinin balinaları, çamurları ve kaoslarını kucaklamanın en önemli zamanıdır ve seçim yapabileceğiniz çok şey vardır  .
 9. Bir toplum komitesine seçildi alın  bir toplum katılma ders için eşit olduğunu, ancak bir komite üyesi ciddi bir başarıdır seçildi alıyorum. Toplumla ilişkiye gir, arkadaş edin ve zaman geldiğinde, liderlik pozisyonuna git. Sadece bir toplumdan sorumlu olmak büyük bir duygu değil, gelecekteki işverenleri etkilemekle de bağlı .
 10. Tüm içme oyunlarını deneyin  Ring of Fire, ekmek oyunları ve ekmek tereyağı olabilir, ancak orada bir dizi ön içme aktivitesi var. Usta ol ve arkadaşlarınla , içki oyunlarının tam listesiylebilginle etkileme .
 11. Run  Bir renk koşusu, yarım maraton veya sert bir çamur olsun, eğitmenlerinizi alın ve parça yapmaya başlayın. Korkunç bir koşucu olsanız bile, yeterince kararlıysanız gerçekten elde edebileceğiniz şeylere şaşıracaksınız. Ayrıca, bir gökkuşağı renginde koşmak oldukça canlandırıcı.
 12. Yarı zamanlı bir iş bul  Birçok öğrenci için part-time bir iş bir zorunluluktur – ama birisine ihtiyacınız olmasa bile, paranızı artırmanın ve işinizi çok iyi yapan bazı beceriler kazanmanın harika bir yolu. . Uzun uni tatiller, bazı saatlere uyum sağlamak için mükemmel bir fırsattır.
 13. Kendi işini kur  Üniversitenin girişimci ruhunu esnetmenin en iyi zamanlarından biri olduğunu biliyor muydun? Bir itibaren köpek partner app bir karşı alpaka çiftliği , farklı işletmelerin çok büyük bir aralıktan para yaptık öğrencileri görüştüm. Başlamak için en iyi uni iş fikirlerini kullanın.
 14. Bir Barbekü var – İngiliz havalar bir Barbekü dışarı çatlamak için yeterince güzel, bu yüzden daha sıcak sıcaklıklarda iyi bir servet ile kutsanmış, süpermarket gelen taşınabilir bir ızgara kapmak ve eşleri güneşte bazı biralar için yuvarlak olsun nadirdir . Şüphesiz, her şeyi yakacak ve onu pişirmek için bekleyen Doritos’la doldurursunuz, ama bu eğlencelidir, değil mi?
 15. Üniversite hoodie al  Eğer uni hoodie satın almak ve her fırsatta bunu giymek olmasaydı bile uni gitmek için mi? Cidden olsa da, onlar mükemmel bir kalıntı kıyafetleri ve bir geçiş pasajı.
 16. Garip bir toplumu deneyin  Muhtemelen Quidditch’i denemek ya da bir daha asla bir Viking olarak giyinmek için bir şans bulamayacaksınız, bu yüzden kendinizi fırlatın ve çok tuhaf şeyler deneyin. Yeni favori hobiniz olabilir ya da en kötüsü, kendinden aptallaşır ve yüzünü bir daha göstermezsin.
 17. Öğrencinin gazetesine girin  Ya yazarak ya da haber değeri olan bir şey yaparak. Tüm arkadaşlarınızı barda gösterebilir ve hatta sonsuza dek hazine etmek için duvarınıza yerleştirmeden önce, gururlu ebeveynlerinize bir ev gönderin.
 18. Bir pub sınavı kazanın – Bu birinciye ciddi bir bağlılık gösterebilir çünkü bir pub sınavı ilk kez kazanma şansı zayıftır. Fakat eğer takımınız hakkında taktikler yapıyorsanız (birkaç coğrafyaya, bir tarih meraklısına, bir bilim insanına ve çok yönlü bilgi meraklılarına ihtiyacınız olacak) şansınızı ciddi ölçüde artıracaksınız.
 19. Bir gece sonra bir 9am konuşmasını yapın – Muhtemelen arka sıradaki uykuya dalmak zorunda kalacaksınız, ancak yıllık 9,000 £ ‘dan fazla bir ücret ödeyecek öğrenim ücretleri ile , bu değerli bir dakikadan bir dakika eksik olmanın hiçbir yolu yoktur. iletişim saatleri .
 20. Aslında nasıl referans gösterileceğini öğrenin  Harvard veya MHRA, referansın  bir mayın tarlası olsun – ve kaç kişinin bunu nasıl yapacağına dair bir ipucu olmadan son sene kaç kişi yaptığını şaşıracaksınız. Mümkün olduğunca çabuk tırnak ve kendinizi sayısız saat stresinden koruyun. Ancak, kursunuza gitmek için referans guru olmanıza neden olabileceğine dikkat edin!
 21. Staj yapın – Yaz stajıyla iş yerinde gerçek bir yaşam deneyimi yaşayın . Sadece zaman ayırdığınızdan emin olun!
 22. Bir akşam yemeği partisi düzenleyin   Sadece yetişkinlerin akşam yemeği partileri var, değil mi? Gerçekten de sadece sadece bol bol olsa bile, arkadaşlarınız için süslü bir yemek hazırlamaya çalışırken çok eğleneceksiniz. Akşam yemeği partilerine ev sahipliği yapmak için sırayla bile alabilirsin , Come-Dine Me-style.
 23. Kendi kokteylinizi icat edin – Uni’de öğreneceğiniz bir şey, kokteyllerin ciddi şekilde pahalı olmasıdır. Beş yudum için £ 7! Yenilikçi olun ve evinizde kendi kokteyllerinizi hazırlamayaçalışın . Önceden içkiden çıkmış rastgele alkol karışımları ile – inanılmaz bir şey icat edebilirsiniz.
 24. Başka bir üniversitede bir arkadaşı ziyaret edin  Şanslar, tüm ülkeye dağılmış olan arkadaşlarınız olacak, bu yüzden bu fırsatı daha önce hiç ziyaret etmediğiniz diğer şehirleri keşfetmek için kullanın. Ayrıca, başka bir üniversitenin etrafında bir nosiye sahip olmak ve sizinkiyle nasıl kıyaslandığını görmek için iyi bir fırsat
 25. Bir tez çalışması yapın  Bu, üniversitede yaptığınız en acı verici şey olacaktır, ancak 10.000 kelimelik canavarın eline geçtikten sonra hissedeceğiniz gurur duygusu, herşeye değer (bir çeşit) yapar.
 26. Hayırseverlik için çılgın bir şey yap  Pek çok üniversitede iyi bir amaç için aptalca şeyler yapmak için kaydolabileceğiniz bir RAG (Yükselt ve Ver) toplumu olacak. Kilamanjaro’ya tırman, çıplak bir bisiklete bin, bir nehrin karşısındaki zipline – gökyüzünün sınırı (kelimenin tam anlamıyla).
 27. Ev arkadaşlarınızı şakalayın  İster büyük ister kâğıt dolusu teneke kutuda olsun, ister sinsi gidip gidin ve tüm teneke kutularını çıkartın, şakalar üniversite hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Ama eğer onları dışarıda bırakıyorsanız, alıcı tarafa da son verdiğinizde şaşırmayın.
 28. Bir kulübe ilk gelen siz olun (ve son ayrılacaksınız) – Bir kulübe ilk ulaşan utanç verici olduğunu düşünebilirsiniz, ama yeterince sarhoş olursanız, tüm dans pistini kendinize özgürleştirebilirsiniz. deneyim. Ayrıca, barda kuyruk yok, yani hornların inişinden önce içecekleri koyabilirsiniz (kapanış zamanına kadar yapabilirsiniz).
 29. Netflix’i izleyerek bir gün geçirin  9-5 grad hayat başladığı zaman, bunu yapmak için daha fazla zaman vermemek için pişman olacaksınız. Tüm gün boyunca pijamalarınızda kalarak ve en sevdiğiniz Netflix serisini izleyerek ( ucuz akışa rehberimiz sayesinde bir fiyatla) bir deneme elinden sonra kendinizi şımartın . “Hala izliyor musun …?” Evet, evet.
 30. Turlara çıkın  Bir spor takımının parçasıysanız, yurtdışına çıkmayı, sporunuzu oynamanızı ve çok fazla sarhoş olmanızı içeren turlara çıkabilirsiniz.
 31. Hızlı buluşma git  Hiçbir şey hızlı buluşma oturumundan daha yeni insanlarla tanışmaktan korkmaz. Arkadaş çevrenizdeki pek çok yeni insanla tanışma fırsatına sahip olacaksınız ve asla bilemezsiniz, hayatınızın aşkıyla tanışabilirsiniz.
 32. Kendi biranızı kendiniz yapın   Eğer çekip çıkarabiliyorsanız, kendi biranızı yapmak, paranızın karşılığını alacağınız en iyi para kazancı ve arkadaşlarınızı ön içeceklerde etkilemek için mükemmel bir yoldur. Korkunç olsa bile, kirli bir bira bardağı için olgunlaşmış.
 33. Bir oturma odasına sahip olun  Üniversite, içsel çocuğunuzu şımartmak ve sorumluluklarınızın mevcut olmadığını iddia etmek için mükemmel bir zamandır. Atıştırmalıklardan toplayın ve gerçek dünyaya dönmeden önce en az birkaç saat için kalenizde saklanın.
 34. Sarhoş karaoke yapın  Bir grup rastgele yabancının önünde durarak ve Shania Twain’in ‘Bir Kadın Gibi Hissediyorum İnsan’ zirve yaşam hedefleri olduğunu düşünerek bize inan. Önceden birkaç içki, muhtemelen bunu yapmak için size güven verecektir, ama eğer ayıklayabileceğinizi söylersek (aslında şarkı söyleseniz bile sayılmazsınız).
 35. Kapı başka bir derse çarpıyor  Her zaman  Havacılık Mühendisliği çalışmanın nasıl olacağını merak ettiniz mi? Nörobilim? Siyaset? Her neyse, seni durduran hiçbir şey yok. Derslerden birinin zamanını ve yerini öğrenebilirseniz, birlikte gidebilir, arka sırada oturabilir ve gerçekte ne kadar anladığınızı görebilirsiniz (parmak çarpı işareti, gerçek derecenizden çok daha fazla sevmenize neden olmaz. ).
 36. Seyahate git  Bir daha asla ne istersen onu yapmak için Noel, Paskalya ve Yaz’da bir ay izin vereceksin. Yoğun zamanların dışında seyahat etmenin en zor zamanlarından birini yapın – ister şehir içi, ister eğlenceli bir yolculuk ya da ucuz bir öğrenci tatili olsun , bazı harika anıları yaşatmayı garantileyin ve kendinizi daha fazla işinize yarayabilirsiniz .
 37. Gönüllü   Birkaç iletişim saatli bir kursta çalışıyorsanız, gönüllü olmak için yeterli boş zamanınız olabilir . Yerel gıda bankanız başlamak için iyi bir yerdir, ancak üniversiteniz sizi yerel alandaki birçok fırsata yönlendirebilmelidir.
 38. Bir derece – Oh evet, ve eğer zamanınız varsa, mezun olmayı da hatırlamaya çalışın (hatta birincisi olsun )!

Üniversite kepçe listemiz için daha fazla fikir var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Bu da ilginizi çekebilir
WordPress Temaları İle Para Kazanmak Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır? Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Programları Kılavuzu 2018-2019 Mola Verirken Yemek İçin En İyi Yiyecekler (Bütçede) Yılbaşı İçin Eve Gitmeden Önce Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

YORUMLAR

Yorum yaparak Kolaypara'a ait Temel Kurallar ve Gizlilik Politikası metinlerini kabul etmiş olursunuz.

İlk yorum yapan siz olun.