Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır?
İş & Kariyer

Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır?

Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır?

Bir işi ve üniversiteyi dengelemek zor olabilir, ancak birçoğu için mezun olduğunuzda sizi daha fazla işinize yarayacak bir zorunluluk ve bir şeydir. İşte formülü nasıl elde edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır!

Birleşik Krallık’taki öğrenciler için yaşam maliyeti artmaya devam ediyor, Bakım Kredileri  yeterince uzamıyor  ve tüm öğrenciler herhangi bir maddi destek için ebeveynlerine güvenemiyor (ya da istemiyor!) . Sonuç olarak, bir dereceye kadar okurken yarı zamanlı çalışma yapmak bu günlerde normdur.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Bu yılki Ulusal Öğrenci Para Anketimiz   , İngiltere’deki öğrencilerin dörtte üçünün Öğrenci Kredilerini tamamlamak için yarı zamanlı bir işte çalıştığını ve% 27’sinin, sona erdirmek için yeterli paranın bulunmadığını, üniversitedeki notlarını olumsuz etkilediğini belirtti.

Ancak yarı zamanlı bir işi üniversite ile hokkabazlık etme olasılığı, özellikle de birçok kursun ve üniversitenin buna karşı tavsiye ettiği gibi, bazıları için de zor olabilir.

Bu kılavuz, faturaları ödemek için yarı zamanlı çalışmayı nasıl yapabileceğinizi öğrenmenize yardımcı olurken, yine de bu birinci sınıf uni sınıfı için hala silah  alıyorsunuz – bunu yapabilirsiniz !

Üniversite Okurken Ayrıca Bir İşte Çalışma

Yarı zamanlı bir işe mi ihtiyacın var?

Biz bu makaleyi okuyorsanız muhtemelen şimdi bu aşamaya ilettik eminsiniz, ama ne olursa olsun kendiniz soran hala gerçekten değer: şeylerin görkemli düzeni, sen do  gerçekten işe ihtiyacım?

Çoğunluğumuz için, bunun cevabı “evet!”, Özellikle de Bakım Kredileri’nin  bu günlerde rantı bile kestiğini görerek , yaşam masraflarını boşa harcayacağına dair bir “evet” olacak .

Ancak, bazı şanslı öğrenciler için, yarı zamanlı bir iş bulmak , değerinden daha fazla güçlük çekebilir – özellikle dersiniz ağır bir iş yükü içeriyorsa.

Önemli olan ilk olarak aylık bir bütçe çalışmasıdır (ve burada bunun nasıl yapılacağı konusunda harika bir kılavuzumuz var ).

Tüm giriş ve çıkışlarınıza yakından bakın ve her ay tam olarak ne kadar kısayınız, tam olarak belirtin .

İlk düşündüğünden daha az paraya ihtiyacın olduğunu düşünebilirsin. Bu durumda, her ay birkaç doların çevrimiçi olması için daha basit bir yol çalışması , daha az bağlılık içerdiğinden daha anlamlı olabilir.

Fazla işlem yapma

Haftada kaç saat çalışmayı seçeceğinize göre, almaya hazır olduğunuza ve ne kadar boş zamanınız olduğuna izin verdiğinize bağlıdır .

Bazı üniversiteler, öğrencilerin dönem boyunca çalışmalarına izin vermezken, diğerleri çalışma saatlerini haftada 10’a sınırlandırmanızı önerir. Ancak, bazı öğrenciler 15-20 saat çalışmayı bulmaktadırlar.

Önemli olan, herhangi bir taahhütte bulunmadan önce ne kadar zaman harcayacağınızı düşünmek için biraz zaman ayırmaktır – kelimenizi verdikten sonra geri dönmek çok daha zordur.

Kendinize sorun: hafta sonları çalışmak için istekli misiniz? Sadece hafta ortası çalışmak istiyor musunuz ve uni taahhütleri nedeniyle hangi günlerde yapamazsınız?

Ayrıca, iş yerinizdeki vardiyalar ne kadar uzun?

Kısa olma eğilimi varsa, bu aslında sizin düşündüğünüzden çok çalışmalarınız üzerinde daha olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Haftada dört saatlik 4 saatlik vardiya yapmak, seyahatinizi vb. Etkiledikten sonra 2×8 saatlik vardiyadan daha fazla zamanınızı alacaktır.

Hazır olduğunuz ve yapabileceğiniz şeyleri iyi düşünün ve en kısa sürede bunu patronunuzla tartışın.

Asla başa çıkabileceğinizi düşündüğünüzden daha fazlasını almamalısınız, ama biraz ilham almak istiyorsanız, bu öğrenci  boş zamanlarında bir alpaka çiftliği işletir ve işletir ve bir zaman yönetimi ustasıdır!

Takviminizi bilin

Takviminizle ciddi bir şekilde organize olmak , kötü sürprizlerin (son tarihler) bulunmadığından emin olmanın anahtarıdır.

Yoğun dönemlerinizi kolayca görebilmeniz ve planlarınızı uygun şekilde planlayabilmeniz için, ödev son başvuru tarihleri ​​ve sınav tarihleri ​​gibi kurs (ve sosyal!) Takviminizdeki tüm önemli tarihleri bildiğinizden emin olun .

Düzenli vardiyalı bir iş bulmak, bu örnekte yardımcı olabilir, çünkü her hafta aynı gün ve saatlerde çalışırken zamanınızı yönetmek daha kolaydır.

Bununla birlikte, bunun alt tarafı, işvereninize bağlı olarak, daha düzenli ayarlanmış vardiyalara sahip olmanızın, ihtiyaç duyduğunuz anda zaman ayırmanın daha zor olacağı anlamına gelebileceğidir .

Önemli son teslim tarihlerini önceden vurgulayabiliyorsanız, zaman ayırmak veya diğer insanlarla vardiya değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunlara bazı adil uyarılar verirseniz, bunlar çok daha az acı verir.

Zamanınızı verimli bir şekilde kullanın

Üniversite süresince yarı zamanlı çalışma yapmakla ilgili en iyi şeylerden biri, sizi zamanınızla süper üretken olmaya zorlandığınız bir duruma sokmasıdır

Kulağa paradoksik olduğu gibi, çoğu zaman sahip olduğunuzdan daha az zamanınız olduğunu görürsünüz.

Vardiyan bir bazı ciddi ilerleme kaydetmesi başlamadan önce sadece birkaç saat var bilmenin psikolojisi deneme gerçekten odaklanmak ve akıllıca saat bu çift kullanmak için zorlar (yerine kaydırma daha Instagram  o gün milyonuncu kez!) .

Verimlilik yanlısı olmak ustalaşmanın en kolay sanatı değildir, ancak zamanınızı nasıl kullandığınıza dair birkaç değişiklik yaptıktan sonra, iş / uni / yaşam dengesindeki etkisine inanmayacaksınız.

Dersi kaçırmamaya çalış

Açıkçası, zor bir finansal durumdaysanız ve para kazanmak için yapabileceğiniz kadar çalışmanız gerekiyorsa, bu daha kolay söylenir .

Bununla birlikte, derslere gittiğinizden emin olmak, sadece sebepsiz olarak yılda £ 9,250 harcıyor gibi hissettirmekle kalmayacak, aynı zamanda parmağınızı nabzınızda biraz daha fazla tutmanıza yardımcı olacaktır.

İnternette konferans slaytlarına yetişip, çalışmadığınız zamanlarda kendi zamanınızda eğitim görürseniz daha iyi yapabileceğinizi düşünebilirsiniz, ancak bu, sizi dersinizden ve sınıf arkadaşlarınızdan gerçekten farklılaştırabilir.

Ne yazık ki, daha fazla dersi kaçırdığınızın, öğretmenlerinizin iyi tarafında olma olasılığınızın düşük olması ve sonuç olarak çalışmalarınızı işaretlerken daha kritik olmaları muhtemeldir.

Yazınızı akıllıca kullanın

Bir yaz işini sürmek her zaman harika bir fikirdir. Sizi sıkıntılardan uzak tutacak, sizi yaz ayları boyunca can sıkıntısından kurtaracak ve en önemlisi size belirli bir süre için biraz tasarruf etme şansı verecek .

Bu biraz iddialı gelebilir, ama gerçekten yaz aylarında saatlerini paketlemek mümkün olacak ve potansiyel olarak kira ile lojman, eğer adil bir kaç kurtarmak mümkün olmalıdır ödemek için herhangi bir kira yok mümkün olacak gibi uzun uni yaz tatilinde bob.

Ayrıca , stajınızı yaparak kariyer deneyiminizi kazanmak için yazınızı kullanmak isteyebilirsiniz   – ancak maaşlı pozisyonların maalesef hala nadir olduğunu bilmeye değer.

Bu noktada, kendinize özel durumunuzun daha fazla neye ihtiyaç duyduğunu sormaya değeceksiniz: terimden ya da mezun olduktan sonra işe yarayacak ilgili deneyimden geçmenize yardımcı olmak için cebinizde nakit para.

Herkesin bireysel durumları farklıdır, bu yüzden size en çok neyin yararı olduğunu öğrenmekiçin zaman ayırın .

Bazı ‘ben’ zamanında kalem

Yaptığınız tüm vardiyalar ve çalıştığınız son tarihler ile, biraz aksama süresi almayı unutmak kolay olabilir . Bununla birlikte, kendinizin aklı başında kalması için biraz zaman ayırmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız !

Kendinizi kemiğe göre çalışmak uzun vadede çalışmalarınız üzerinde olumsuz bir etki yaratacaktır, bu yüzden lütfen ara ara mola verin.

İle zaman harcama  arkadaşlar çok önemlidir ve neden bile kendini almaya o kadar yoğun çalışıyorum ki o paranın birazını kullanmak akşam yemeği için dışarı veya arkasında sanal bir pat olarak kendinize güzel bir şey satın alıyor? Kazandın!

Eğer mücadele ediyorsan, konuş!

Bu iş / uni dengesini bozmanın en kolay yolu, eğer mücadele ediyorsanız , işlerin üstesinden gelmesine izin vermektir.

Bir dereceye kadar okurken bir işi hokkabaz etmek parkta yürümüyor , ve işverenleriniz ve öğretmenleriniz buna saygı göstermeli.

Mümkün olan en kısa zamanda önemli olan insanlarla konuşmayı hatırlatarak stresli aşamaya gelmekten kaçının – zaman çizelgenizle ilgili herhangi bir problem fark ettiğinizde veya iş yüküyle mücadele ediyorsanız, birine söyleyin.

Olabilecek en kötü durum, durumunuzu iyileştirmemesidir (emin olacağımıza rağmen), ama neredeyse hiçbir zaman işleri daha da kötüleştirmeyecektir.

Yeterli uyku almak

Eğer ödevler, hokkabazlık yaparken Son olarak (ve bu bir no-beyin gibi gözükebilir), konferanslar , part-time iş ve  bir sosyal hayatı , bu izin kolaydır uyku seninle kaçmak.

Tavsiye edilen sekiz saatin bir gece gözüne alınması hayati önem taşır. Eğer yapmazsanız, yakında her şeyin kaymaya başladığını görürsünüz.

Bunun tersine gideceği geceler olacağını biliyoruz, ancak haftada birkaç kez gerçekleşmediğinden emin olun.

Bu da ilginizi çekebilir
WordPress Temaları İle Para Kazanmak Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır? Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Programları Kılavuzu 2018-2019 Mola Verirken Yemek İçin En İyi Yiyecekler (Bütçede) Yılbaşı İçin Eve Gitmeden Önce Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

YORUMLAR

Yorum yaparak Kolaypara'a ait Temel Kurallar ve Gizlilik Politikası metinlerini kabul etmiş olursunuz.

İlk yorum yapan siz olun.