Eski Kitaplarınızı Çevrimiçi Satarak Para Kazanın
Para Kazanmak

Eski Kitaplarınızı Çevrimiçi Satarak Para Kazanın

Eski Kitaplarınızı Çevrimiçi Satarak Para Kazanın

Raflarda toz toplayan eski uni kitaplarının bir sürü var mı? Onları doğru bir şekilde nasıl oynayacağınızı biliyorsanız, bunları düzenli bir gelir haline getirebilirsiniz.  

Her ne kadar suçlu bir şekilde pahalı ders kitaplarının olabileceğini biliyoruz, bu yüzden paranızı geri alabilirseniz, bir denemeye değer olmalı, değil mi?

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Bir gün içinde işe yarayacakları umuduyla karşı karşıya kalacağınızı umuyoruz – kim bilir durumun ne zaman gerektirdiğini ilk yıl coğrafya ders kitabını bozmak için kentsel yayılmanın etkilerini açıklamak ister misiniz? Ama onunla yüzleşelim, muhtemelen asla yapmayacaklar.

Daha hızlı, uni ders kitaplarının daha iyi çekilmesini sağlar, içerdiği bilgiler hızlı bir şekilde güncelliğini kaybeder , bu yüzden hala alakalı olduklarında bunları satmak en iyisidir.

Ayrıca, sizden bir adım ileride olan parlak gözlü ve gür-kuyruklu bir öğrencinin, onları iyi bir kullanıma sokması muhtemeldir ve hepimiz ekstra parayla yapabileceğinizi biliyoruz . Yani bu bir kazan-kazan, gerçekten!

Aşağıda, kitaplarınızı satın almak ve satmak için en iyi yerleri listeledik ve kitap satış oyununda nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bir rehberlik ettik!

Kitaplarınızı çevrimiçi satmak için en iyi 6 yer

Facebook grupları

Kuşkusuz ki, öğrenciler, sınav ipuçlarını, modül önerilerini ve en önemlisi kitapları satmak için öğrenciler için bir Facebook grubu kursu olacaktır.

Facebook grupları , sahip olduğunuz kesin kitapları – ideal pazarınızı satın almak için ihtiyaç duyan bir yıl içinde, öğrencilerin mahsullerine dokunmanın en kolay yoludur .

Şunları yapabilirsiniz kitapları paket araya bazı modüllerden ve hızlı onlardan kurtulmak istiyorsanız toplu olarak satmak.

Ayrıca, bu sizin karalamalarınızın kitabın değerini gerçekten azaltmayabileceği nadir örneklerden biridir – gelecekteki öğrenciler için bile yararlı olabilirler!

Ayrıca bu yöntem, herhangi bir posta ücreti ya da ücret ödemek zorunda kalmayacağınızanlamına gelir , çünkü sadece kitaplarınızı dağıtmak için kampüsteki müşterileri karşılayabilirsiniz.

eBay

Zaten her şeyi satıyorsanız, belki de eBay üzerinde elinize geçebilir, şimdi bir koşuşturma zamanı. Bir adamın çöpünün başka bir adamın hazinesi olduğunu ve eBay ile kesinlikle böyle olduğunu söylüyorlar.

Öğelerinizi eBay’de listelemek, ayda 20’den az ürün sattığınız sürece ücretsizdir – bundan sonra ürün başına 0,35 TL. Bununla birlikte, tüm ürünler için eBay, sattıklarının% 10’unu (posta ücretleri dahil) sizden tahsil eder. Ürün satmazsa, hiçbir şey ödemezsiniz.

Bir profesyonel gibi eBay’in nasıl çalışılacağına dair  bir rehberimiz var  – kitaplarınızı satmaya başlamadan önce bunu kontrol ettiğinizden emin olun!

Kitaplarınız yüksek talep veya baskı altındaysa, iyi bir para kazanmak için olabilirsiniz.

Kitaplarınızın doğru kişiler tarafından bulunduğundan emin olmak için başlıklarınızı ve anahtar kelimelerinizi dikkatli bir şekilde seçtiğinizden emin olun. Yani, örneğin, muhasebe ile ilgili bir kitap satıyorsanız, girişinizde ‘işletme’ ve ‘finans’ gibi kelimeleri ekleyin.

eBay, kitap satın almaktan tasarruf etmeye çalışıyorsanız, kendinize bakmak için harika bir yerdir.

WeBuyBooks.co.uk

Duyduğumuzdan, WeBuyBooks.co.uk, istenmeyen kitaplarınızı satmaya giden en hızlı ve en verimli sisteme sahip ve sonuç olarak, müşteri yorumları oldukça iyi.

İşleyiş şekli , uygulamalarını kullanarak ISBN numarasını (normal olarak kitabınızın arkasında bulunan barkodun yanında) tarar (veya çevrimiçi numarayı girerek) ve sonra kabul etmeyi seçebileceğiniz bir anlık değerleme alırsınız. teklif olarak reddetmek.

Minimum 5 İngiliz sterlini değerine uygun ürün girdikten sonra ücretsiz posta etiketini yazdırabilir ve kitaplarınızı ücretsiz olarak depolarına gönderebilirsiniz. Kitaplarınız kontrol edildikten sonra, para üç gün içinde hesabınızda olmalıdır!

Bu site özellikle Hukuk, Finans ve İşletme kitapları ile ilgilenmektedir, bu nedenle koleksiyonunuzda bunlardan herhangi biri varsa, bazı iyi para kazanabilirsiniz!

Fatbrain

Fatbrain, WeBuyBooks.co.uk’e benzer bir hizmettir, ancak gerçekten öğrenci pazarına odaklanırlar.

Diğer öğrenciler muhtemelen Fatblin’deki ana müşterileriniz olacak gibi, bu site eski ders kitaplarında satış için idealdir.

Sadece ISBN numaranızı uygulamasını kullanarak tarayın ve size bir teklifte bulunurlar.

Eğer satmak istediğiniz kitap için pazar yoksa, Fatbrain yine de (pennies için olsa da) alır ve sadaka verir.

Amazon

Sitede kitap satan sadece Amazon’un kendisi değil – herkes milyonlarca insanın pazarına kayıt yaptırabilir ve kitap satabilir ( yalnızca İngiltere’yi değil, kayıt olduğunuzda tüm AB pazarına anında erişebilirsiniz ).

Ancak, pahalı olabilir. Sadece yeni başlayanlar için 25 sterlin aylık abonelik ücreti ödemeniz gerekir .

Ayda 35 kalemden fazla ürün satmayı planlıyorsanız (kitaplarınız yıllarca saklanmıyorsa), temel bir hesaba kaydolmanız gerekir – ya da Amazon’un dediği gibi ‘Küçük Sat’ hesabı. Ardından, kitaplarınızın ayrıntılarını ve durumlarını yüklemeniz ve birilerinin onları satın almasını beklemek bir durumdur.

Amazon’da kitap satışı için ücretler şunları içerir:

  • £ 0.75 Sattığınız her ürün üzerinde tek seferlik ücreti
  • % 15 sevk ücreti öğesi (dahil posta ücreti) satılıyor ne kadar dayanan
  • A ‘kapanış ücreti’  £ 0.50

Bu kesinlikle bir seçenek, ama Amazon’un ücretleri daha büyük bir ciro yapan deneyimli satıcılar için daha uygun.

PANDORA

Abebooklar daha az bilinen bir kitap satış sitesidir, ancak bildiğiniz kişilerle (özellikle öğrenciler) ne kadar popüler olduğuna şaşıracaksınız.

Aslında, on yıldan fazla online kitap satış deneyimine sahiptir, bu yüzden milyonlarca başlık sunabilir. Abebook’lar Amazon’a benzer bir şekilde çalışır, ancak kitaplarınızı koleksiyonculara veya diğer satıcılara satma seçeneği de vardır , bu da nadiren veya koleksiyoncuların öğeleri varsa iyi bir fikir olabilir.

Bir var £ 17 aylık abonelik ücreti sayısı 500’ün altında kitap, hızlı Tüm kitaplarınızı satmak yönetmek yoksa ekleyebileceğimizi satıyorsanız. Bunun üzerine, her satış için% 8 komisyonödersiniz.

Bu liste kesinlikle kapsamlı olmadığını belirtmekte fayda var – vardır yükler eski kitaplara size iyi bir anlaşma alabilir orada diğer sitelerin bu sadece bizim üst alır.

Sadece kaç kitap sattığınızı ve en pratik seçeneğin ne olacağını düşünün.

Kitaplarınızı satmanın diğer yolları

Blackwell, akademik kitaplarda uzmanlaşmıştır ve kullanılmış kredi kitaplarınızı mağaza kredisi veya nakit karşılığında geri aldıkları harika bir hizmet sunmaktadır.

Hangi kitapları kabul edebilecekleri konusunda oldukça katıdırlar. Size sundukları fiyat, kitaplarınızın durumuna ve bunlara olan talebe bağlı olarak değişir ve kitap şu anki basım (yeni basımlar olmadan) olmalıdır.

Kitaplarınız kabul edilirse, bir sonraki kitap yığınına geçmek için Blackwell’in kartındaki RRP’nin% 40’ına kadar bir ödeme alırsınız . Alternatif olarak, paranızı başka bir yere harcamayı tercih ederseniz , kitabın RRP’sinin% 33’ünü kredi veya banka kartıyla alabilirsiniz.

Not defterlerinde

Üniversitenize bir göz attıysanız, muhtemelen öğrencilerin not defterlerine poster koyarak, kullanılmış ders kitaplarını satmaya çalıştığını fark edeceksiniz.

Gerçekten özel bir rotaya sahipseniz, bu, kitaplarınızın ihtiyaç duyacağını bilen öğrencilerinizin bildiğiniz bir yerde reklam verdiğiniz için mükemmel bir seçenek olabilir.

Çoğu zaman bir bildirimde bulunmak ücretsizdir ve muhtemelen kitaplar için iyi bir ücret alabileceksiniz (ve posta ücretleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır).

Sadece en kolay seçeneklerden biri, sadece bir parça kağıda başlıkları ve iletişim ayrıntılarınızı not etmeyi gerektiriyor.

Yerel pazarlarda ve araba bagaj satışlarında

Eski moda bir şekilde yapıyorsanız, yerel pazarda veya araba satışında bir durak kiralayabilirsiniz. Stall kiralama fiyatları, bulundukları yere ve uzmanlaştıklarına göre büyük ölçüde farklılık gösterir, ancak bazıları sadece birkaç kilodan başlar.

Açıkçası bu seçenek biraz ayak işi gerektiriyor – tüm kitaplarınızı oraya götürmeniz ve müşterilerin göz atması sırasında etrafta dolaşmanız gerekecek, ancak şansınızı vurabilir ve birkaç saatten kısa bir sürede sahip olduğunuz her şeyi satabilirsiniz.

Kitaplarda uzmanlaşan pazarlara ve fuarlara dikkat edin ve bir duraklama yapmaya başlamadan önce bir ziyaret ödemeyi düşünün. Piyasa araştırmasıyla ilgili yanlış bir şey yok – orada ne yaptığımızı gördünüz mü?

Konu ve nişler söz konusu olduğunda bazı yerler diğerlerinden daha popüler olacak, bu yüzden sizin için doğru seçeneği seçtiğinizden emin olmak için biraz araştırma yapın.

Kitapçılarda

Çok geniş bir kitap koleksiyonuna sahipseniz, ancak bir ahır ya da araba bagajı satışının düzenlenmesiyle ilgili her şeyden rahatsız olmazsanız, bu özellikle iyi bir seçenektir.

Birçok ikinci el kitap dükkanı, evinize bir geziye çıkacak ve sattığınız şey için size birleşik bir teklif sunacaktır.

Onlar da kendi mağazalarına teslimatı düzenleyecekler, bu yüzden bu sizin tarafınızdan minimum çaba gerektirir (fiyatlar oldukça düşük olduğu için, bu yöntem için geri alacağınız nakit miktarına yansısa da).

Kullanılmış kitaplarınızı satmak için en iyi 5 ipucu

Çevrimiçi olarak herhangi bir ürünü satma konusunda olduğu gibi, hak ettiğin parayı kaybetmemenizi garantilemeye başlamadan önce dikkate almaya değecek birkaç şey vardır.

  1. Ders kitapları size makul miktarda para getirse de, ikinci el grafik kurgusu ve çocuk kitapları pazarı oldukça ölüdür. Herhangi bir kurgu satıyorsanız , koleksiyonunuzdaki daha koyu olmayan başlıklar ya da yazdırılmamış olanlar için gidin.
  2. Not pul pahalı olabilir o kitap satmayı Amazon ve eBay gibi siteleri kullanarak çok az gelir yapmak mümkün yani. WeBuyBooks.co.uk ve Fatbrain gibi daha yeni sitelerin daha şeffaf olduğu yerler – posta ücretlerini karşılar, bu yüzden size verdikleri değerleme, banka hesabınızda göreceğiniz miktar kadar olmalıdır (kitaplarınıza karar vermedikçe) geldiklerinde yeterince iyi Nick
  3. Her zaman sahip olduğunuz sürümü kontrol edin! Bu, kitabınıza birkaç sterlin kazandırmak ve binlercesine geçmek arasındaki fark olabilir !
  4. Dükkânları dolaşmak! Değerlemelerinizin bir siteden diğerine geniş bir şekilde değişmesi olasıdır ve yukarıda belirtilen her site veya satış yönteminin kendi avantajları vardır – sadece size ve sattığınız ürüne en uygun olanı yapmanız gerekir.
  5. Kitaplarınızı yeniden satmadan önce size bir değerleme sağlayacak sitelere gönderirken, kitapların posta sırasında nasıl ele alınacağı konusunda hiçbir kontrolünüz olmadığındanemin olun . Kullanıcıların, değerlendirmelerinin , gönderildikleri sırada bulunmayan su hasarından dolayı önemli ölçüde azaldığını iddia eden kullanıcılardan bazı kızgın yorumları okuduk ! Onları göndermeden önce kitaplarınızın durumunu göstermek için çok sayıda fotoğraf çekin !

Kullanılmış ders kitaplarında satış yapmak için nakit para verdiniz mi? Hangi yöntemleri kullandınız ve bunları başkalarına tavsiye edermisiniz?

Bu da ilginizi çekebilir
WordPress Temaları İle Para Kazanmak Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır? Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Programları Kılavuzu 2018-2019 Mola Verirken Yemek İçin En İyi Yiyecekler (Bütçede) Yılbaşı İçin Eve Gitmeden Önce Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

YORUMLAR

Yorum yaparak Kolaypara'a ait Temel Kurallar ve Gizlilik Politikası metinlerini kabul etmiş olursunuz.

İlk yorum yapan siz olun.