Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın
Para Kazanmak

Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın

Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın

Para için eski cep telefonlarını değiştirmek kolaydır! 5 dakikalık rehberimiz en iyi geri dönüşüm şirketlerini karşılaştırır ve en iyi fiyatı nasıl alacağımızı paylaşır.

Resmi – artık dünyada insanlardan daha fazla mobil cihaz var . Ve cep telefonu sayısı bizden daha hızlı büyüyor.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Açıkçası, robot ustalarımız tarafından kaçınılmaz olan devralmayı yenmenin tek bir yolu var: Eski cep telefonlarınızı saklama – para karşılığında geri dönüştürülmelerini sağlama!

Ödemeyi en üst düzeye çıkarmak için 11 ipucumuzun ardından, ne kadar nakitte oturduğunuzu görmek için okumaya devam edin.

Telefon geri dönüşümü nasıl çalışır?

Eski cihazlar için size nakit sunmayı bekleyen düzinelerce telefon geri dönüşüm servisi var.

Hepsi benzer bir şekilde çalışırlar, yani alıntılanmış fiyatları (ve bunu elde etme şansınızı) karşılaştırmaya gelir.

Aşağıda listelenen her bir web sitesine gidin, cihazın ayrıntılarını (marka, model ve koşul) girin ve kılavuz fiyatını not edin.

Çoğu şirket, telefonunuzun gönderilmesi için posta ücreti ödenmiş bir paket gönderir. Ardından, cihazı çevrimiçi sağladığınız ayrıntı ve koşullarla eşleştiğinden emin olmak için denetlerler.

Varsa, belirtilen fiyatı almalısınız, aksi takdirde ödemelerinizden biraz para çekmesini beklersiniz.

Durumunuza bağlı olarak, telefonunuz ya yeniden satılacak, yurt dışına ihraç edilecek ya da geri dönüşüm için parçalara ayrılacaktır.

Cepleri geri dönüştürmek için 11 ipucu

 1. Şirketleri her zaman telefonunuzu boşaltmadan önce karşılaştırın – fiyatlar büyük ölçüde farklılık gösterebilir (aşağıya bakın)!
 2. Telefonunuz bir ağa bağlı değilse daha iyi bir fiyat alırsınız. Bu değer olabilir telefonunuzun kilidini  (genellikle ücretsiz) ilk.
 3. Telefonunuza yumuşak ve kuru bir bezle temiz bir şekilde verin. Dents ve çizikleri tamir etmek için para harcamaya değmez.
 4. Bazı telefon geri dönüşüm şirketleri, nakit yerine hediye çeklerinde ödeme yaparlarsa daha yüksek bir fiyat sunabilir .
 5. Verilen fiyat her zaman alacağınız şey değil – duruma göre . Son fiyattan memnun kalmazsanız, onlara meydan okuyun veya telefonunuzu geri isteyin.
 6. Hasarlı telefon mu? Özel alıcılara , yedek parça için satarak fiyatları listeleyebilirsiniz .
 7. Yeni bir telefon istiyorsanız, bazı şebekeler eski kullanıcınız için ticaret sunar . İlk olarak, trade-in değerinin satış için alabileceğiniz parayı geçtiğini kontrol edin!
 8. SIM kartınızı çıkarın, verilerinizi kopyalayın ve silin ve eski amigo’nuza adödeden önce fabrika ayarlarına sıfırlayın.
 9. En iyi teklifin gülünç derecede düşükse, satmak zorunda değilsin . Yaşlılığınızı seyahat, gelecekteki müze için bir yedek olarak tutun ya da yerel bir hayır kurumu aracılığıyla geri dönüştürmeyi düşünün .
 10. Telefonu sattıktan sonra herhangi bir cep telefonu sigortasını iptal etmeyi unutmayın …
 11. Orijinal kutuları ve aksesuarları yeni araçlar için saklayın . Kurtulma söz konusu olduğunda bu değere katkıda bulunabilirler!

En iyi cep telefonu geri dönüşüm şirketleri

 • Envirofone
 • mazuma
 • musicMagpie
 • Carphone Depo
 • CEX
 • EE
 • O2
 • webuyanyphone.com

Telefonunuzu özel alıcılara satma

Telefonunuzu bir geri dönüşüm şirketine veya siteye göndermek genellikle hızlı ve kolaydır, ancak parayı gerçekten en üst düzeye çıkarmak için sabrınız varsa, bir alıcıyı kendiniz bulmak en iyisidir (özellikle de makul değeri olan bir akıllı telefonsa).

Şirketler, iPhone ve Samsung için bazen üç kata kadar cihazlar satarak kâr elde ederler. Bu parayı cebinizde tutmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak doğrudan satış yapın.

Telefon satmak için en iyi yerler

 1. eBay – en büyük pazar ancak çek ücretleri. EBay satış ipuçlarımızla şansınızı artırın
 2. Facebook Marketplace – Ücretsiz ilanlar
 3. Gumtree – Ücretsiz ilanlar
 4. Arkadaşlar ve aile
 5. Twitter – Doğru hashtag’ları kullanın ve bir fotoğraf ekleyin!

Telefonunuzu satmak için ipuçları

 1. Telefonunuzun çok sayıda kaliteli fotoğrafını dahil et
 2. Telefonun durumu ve nelerin dahil olduğu konusunda tamamen dürüst olun
 3. Eger posta gönderiyorsaniz, iyi doldurulduğundan emin olun ve imzalı bir teslimat hizmeti kullanın (P & P maliyetlerini girişinize ekleyin).
 4. Yerel satışlar için güvenli bir halka açık yerde buluşmak için düzenleme yapın.
 5. İnternetten ‘aranıyor’ reklamlarından kaçının, dolandırılma riski vardır
 6. Dijital bankacılık uygulamaları banka bilgilerini paylaşmadan ödeme yapılmasına izin verir.

Bu da ilginizi çekebilir
WordPress Temaları İle Para Kazanmak Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır? Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Programları Kılavuzu 2018-2019 Mola Verirken Yemek İçin En İyi Yiyecekler (Bütçede) Yılbaşı İçin Eve Gitmeden Önce Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

YORUMLAR

Yorum yaparak Kolaypara'a ait Temel Kurallar ve Gizlilik Politikası metinlerini kabul etmiş olursunuz.

İlk yorum yapan siz olun.