Çocukken Sahip Olduğunuz Eşyalar ile Para Kazanabileceğiniz 15 Şey
Para Kazanmak

Çocukken Sahip Olduğunuz Eşyalar ile Para Kazanabileceğiniz 15 Şey

Çocukken Sahip Olduğunuz Eşyalar ile Para Kazanabileceğiniz 15 Şey

Bir araştırma, İngiltere’nin 18 yaşın üstündeki üçte ikisinin çocukluk oyuncaklarını bir gün umuduyla, onları zenginleştireceklerini ümit ettiğini ortaya koydu – ama aslında her şeye değer mi? 

Ülke nüfusunun büyük bir kısmı, ebeveynlerinin çatılarını çocukluk değerleriyle doldurarak, yakın gelecekte bob ya da ikiye çıkacaklarını tahmin ediyor.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Aynaya göre, on altılıdan 6’sı , plastik değerli eşyalarını kar etmek için satmayı planlarken , on kişiden dördü , kişisel koleksiyonunun geleceği için bir kez daha binlerce değerinde olacaktır.

Ama asıl soru şudur: Koleksiyonunuzla Antika Roadshow’da ya da Obsessive Compulsive Hoarder ilemi görünecek ?

Oyuncak koleksiyonunun o kadar popüler hale gelmesiyle ilgili bir potansiyel tehlike, ülkenin tavan aralığının üçte ikisinin aynı öğelerle doldurulması halinde,  bunların herhangi bir değere sahip olma ihtimalinin düşük olmasıdır.

Ancak, bazı değerli taşların yüzlerce pound değerinde olduğunu inkar etmiyor – ama hazineyi çöplerden nasıl anlatacaksınız?

En değerli çocukluk oyuncaklarından bazılarında size rehberlik edelim ve onlardan ne kadar bekleyebilmeniz …

Neyin tutulacağına nasıl karar verilir

Ebeveynlerin kurtulmak için baskı yaptığınız bir çocukluk oyuncakları dağı ile karşı karşıya kalıyorsanız, bir gün bir şeye değmeyecek bir şeyi anlamaya çalışmak için biraz zaman ayırın.

Bu makale iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak sahip olduklarınız ve gelecekte neyin az olduğu düşünülebilir.

Bunu gerçekten  ciddiye alıyorsanız, koleksiyonunuzun nasıl olduğunu görmek için bir uzmandan tavsiye alabilirsiniz .

Ailenizin sahip olabileceği her tür koleksiyona bir göz atmayı unutmayın  , çünkü çatı katında ne tür bir para biriktirebileceğinizi asla bilemezsiniz!

En çok satan çocukluk oyuncakları

Bere Bebekleri

Başlamak için, çoğunlukla değerli çocukluk oyuncaklarının Kutsal Kase – Beanie Baby olarak tasvir edilenleri ele alacağız.

Yıllar geçtikçe bir dizi viral eşya bu doldurulmuş hayvanları binlerce değerinde ilan etti – ama aslında hiç paraya değer mi?

Eğer nadir bir sahibi olacak kadar şanslıysanız, o zaman evet, bir kaç yüz sterlin bakıyor olabilir Ebay , ama Beanie Babies büyük çoğunluğu küçük değer olduğunu unutmayın.

Bu günlerde Ebay’da sıkça ilgi çeken Prenses Diana anıtı bile, en nadir görülenlerden biri olarak kabul edilir.

Örneğin, 1.000 TL’nin yukarı çıkmasını sağlayan bir çift altın mücevher var – örneğin, Çalışan Bere Bezi. Bununla birlikte, bunlardan sadece 300’ü (yalnızca Ty çalışanları için) yapıldı, bu yüzden elinize geçmeniz kolay olmayacak.

Örneğin, bir Humphrey olan Deve ya da (Royal Blue) Fıstık Fil’iniz varsa , bunları birkaç yüz sterlin karşılığında satma şansınız olabilir .

Ancak etiketler gibi şeylere dikkat edin ve ayının ilk veya ikinci nesil olup olmadığına dikkat edin , çünkü bunlar beklediğiniz fiyatı etkileyecektir.

Polly Cepler

Burada aradığınız şey, 1998 öncesi Polly Pockets – gerçekten küçük olduklarında (ve muhtemelen boğulma tehlikesi).

Pek çok şeyde olduğu gibi, ne kadar yapabildiğiniz, maddenin hangi koşulda olduğuna bağlıdır.

İki Polly Cep setleri (Little Mermaid ve Alice Harikalar Diyarında) son zamanlarda 1.421 £ için Ebay sattı – ama onlar nane durumda ve hala tamamen paketlenmiş.

Tüm oyuncaklarınızı orijinal kutularında açmamış olduğunuzu varsayarsak, mücevher kutuları hala 10 – 30 £ arasında olabilir , ancak daha nadir olanlar 450 sterline kadar çıkabilir !

Biraz daha fazla para istemek için bir araya getirmeyi deneyin (ve postadan tasarruf edin).

Pokemon Kartları

Şimdiye kadar satılan en pahalı Pokémon kartı, 44.000 £ değerinde Pikachu Illustrator Card oldu – sadece 30 tanesi yapıldı ve illüstrasyon yarışması için ödüller verildi.

Bunun için birkaç bob değerinde olabilecek bazı nadir var. Örneğin, bir ilk baskı Holografik Gölgesiz Charizard , yaklaşık 9,000 sterlin değerinde ve ilk baskı Shining Charizard 2,600 £civarında bir fiyat getirebilir .

Ancak, bu kartlar inanılmaz derecede nadir ve Pokémon kartların büyük çoğunluğu çok değmez. İlk baskı kartları değer bir şey (1999-2000 basılmış) için dışarı bakmak için kesinlikle olanlardır, ama burada kartınızı hatırlatıyoruz bazı önemli özellikleri hızlı bir listesi olduğunu

• Her kartın sağ alt köşesinde bir nadir sembolü olacaktır . Daireler ve pırlantalar yaygındır, ancak yıldız, yıldız H veya üç yıldız kartın çok nadir olduğu anlamına gelir.
• Holografik kartlar daha fazla değer ya da ‘ters holo’ kartları (resmin etrafında parlak olan ancak resimdeki değil) kendisi)
• Hatalı olan kartlar en nadir ve değerlidir. ‘Gölgesiz’ kartlara dikkat edin – resim kutusunun etrafındaki gölgenin olmadığı kartlar
• Kart adından sonra ekstra sembollere veya kelimelere dikkat edin – ‘ex’ gibi şeyler, bir yıldız veya ‘LEGEND’ kartın daha fazla olduğu anlamına gelir. değerli
• İlk baskı kartlarıiyi para yapanlar – bir daire içinde bir numaraya dikkat edin
• Kollektör numarası alt sağda – genel olarak kümedeki sayıdan daha yüksek olan bir kollektör numarası, örneğin 65/64, kartın özel olduğunu baskı.

Kartlarınızda bu özelliklerin hiçbiri yoksa, bunları bir yığın kümesi olarak satmayı deneyin.

Furbies

Anlamsızca konuşan süper can sıkıcı tüylü yaratıkları hatırlıyor musun? (Kaçınmak için pilleri kaçınılmaz olarak çıkarmadan önce).

Bir var ise orijinal 1998 FURBY , buna sınırlı sayıda üretildi yoksa orijinal ambalajı var içinde, özellikle adil biraz değer olabilir.

Çoğu , Ebay’da 10 – 30 £ arasında satıyor , ancak nadir görülen, çok renkli bir versiyonun 200 sterline gittiğini gördük .

Balığını çıkar, kontrol et, hala çalıştığını ve ne kadar değerin olabileceğine dair bir fikir için bu 1998 Furby değer rehberine bir bak.

Süper Islatıcılar

Evet, eski su tabancalarınız gerçek paraya değer olabilir.

Super Soaker’ın bazı modelleri bazı ciddi paralardan satıyor. Güçlü Canavar XL , örneğin, klasik Süper Sağanak 50, 30 sterlin – 50 sterlin değerinde iken, düzenli olarak £ 130 – 200 £ getiriyor .

Daha yaygın modeller muhtemelen size pek fazla şey getirmeyecek, ama aynı zamanda yeni trendler veya talepler için Ebay’ı incelemeye de değer.

Tamagotchis

Eğer hala orijinal Tamagotchi’niz varsa (1996-1997’den itibaren) bazı versiyonlar adil bir miktar getirebilir.

Ne yazık ki, açılmamış olanlar için hala büyük paralar 50-100 sterlin alabilen, henüz açılmamış olanlar için ayrılırken, açık olanların çoğu sadece 10 £ – 20 sterlin değerinde olacaktır .

Bununla birlikte, bazı durumlarda nadiren £ 80 – 100 £ getirebileceğinden , özel veya nadir sürümlere dikkat edin ! Beyaz ve kırmızı olanlara veya temalı olanlara dikkat edin.

Nispeten daha az bilinen Digimon Tamagotchis tipik için satan, aynı zamanda adil bir bit değer 30 £ – £ 60 Ebay ve nadir sürümleri için en fazla 100 £ .

Yu-Gi-Oh! kartları

Sadece Pokémon gibi, en nadir Yu-Gi-Oh! Bu günlerde kartlar adil.

Kartınızın bir işe yaramadığının hızlı bir yolu, Card Mavin – Pokémon ve Yu-Gi-Oh! Gibi toplayıcı kartlar için bir fiyat rehberi sitesi kullanmaktır.

Normalde, aynı kartın çeşitli versiyonları olduğundan, resmin sağ alt köşesinde bulunan benzersiz kart numarasından yazarak daha iyi olursunuz . Bu, benzer kartların bir listesini ve ortalama satış fiyatını getirecektir.

Bunu sizinki gibi olan kartları seçerek daraltın (örneğin holografik olanlar) ve kart değeri buna göre ayarlanacaktır.

Lego

Eski Lego’nuzu satmanın iki yolu var. Büyük miktarda rastgele eşleşmemiş parçalarınız varsa, bunları Kilo tarafından satabilirsiniz.

Zapper , Lego’yu örneğin 0.5kg için 2.50 pound karşılığında satın alır ve Music Magpie , yarım kilo başına £ 2 ödeyecektir . Parçaların temiz ve iyi durumda olması gerekiyor ve Megablock’ların veya Knex’in aksine gerçek Lego blokları olmalılar, ancak komple setler bu konuyla alakasız.

Bir var ise belirli bir kümesi veya aralıktan parçaların paket , sen (biraz daha bekleyebilirsiniz kadar £ 50 iyi bir miktar için) ve birden fazla alabilirsiniz Mini figürlerin büyük bir paketin için £ 100 .

Ancak, tam setler gerçek paranın yattığı yerlerdir. Star Wars setlerinden bazıları, 3.800 £ (342 £ karşılığında satın alınmış) için satılan Ultimate Collector Millennium Falcon gibi binlerce kişi getirebilir  .

Tac Mahal seti de size alabilir , £ 1,000 üzerinde iken Cafe Köşe görünüşe göre £ 2,000 değerinde .

Bu setleri bile o eski değil; Birçoğu orta-güçlerden. Bu değerli setlerden birine sahip olmak için yeterince şanslıysanız , en iyi anlaşma olduğundan emin olmak için Ebay’ın aksine Brick Pickergibi bir uzman site kullanmayı düşünebilirsiniz .

Mutlu yemek oyuncakları

McDonald’s Happy Meal oyuncakları, bugünün güzel doksanlı yıllarında olduğu kadar iyi değildir, değil mi?

En popüler ve koleksiyona girebilen setlerden bazıları bugün size biraz para getirebilir (ancak maalesef, yükten bahsetmiyoruz).

Katlanmış ekran kutusu da varsa , 1996’dan 101 Dalmaçyalı oyuncaktan oluşan komple bir set size 50 sterlin veya daha fazlasını getirebilir .

1997’den itibaren Teenie Beanie Babies veya 1999’daki McFurbies gibi oyuncaklar size birkaç sterlinden daha fazlasını alamazlar , ancak daha büyük setler biraz daha fazla getirebilir.

Disney VHS kasetleri

VHS kasetlerinin yükleri oldukça değerlidir, ancak bu günlerde, çoğu büyük olasılıkla ebeveynlerinizin çağından çok sizin için değil.

Video kayıtlarına bir baskın yapın ve nadir görülenlere sahip olup olmadıklarını görünüz – DVD’ye hiç çıkmayan filmler genellikle en değerli olanlardır.

Sık sık Disney VHS kasetleri – özellikle de Black Diamond Editions – çevresinde çok fazla hype duyacaksınız, ancak insanlar genellikle Ebay’de yüzlerce soru sorsa da, nadiren birkaç sterlinden daha fazlasını getiriyorlar.

The Little Mermaid’ın (kale kulelerinin biri belli bir erkek vücut bölümüne çok benzediği için yasaklandı) rezil editionı bile en yakın zamanda Ebay’da sadece 8.48 sterlin satıldı .

En iyi bahsiniz, Disney VHS kasetlerinizi bir set olarak satmaktır , ancak onlar için büyük miktarlarda para beklemeyin!

Siz bu işteyken, eski CD’leriniz, oyunlarınız ve DVD’leriniz için ekstra para ayırmayı denemeyin ? Ya da para kazanmak için kılavuzumuzdaki en iyi gizli Disney Vault’taki bilgileri kontrol edin.

Harry Potter kitapları

İlk baskısı Harry Potter kitaplarından birine sahipseniz, küçük bir servete oturabilirsiniz .

HP kitaplarının Kutsal Kâsesi, ilk kitabın ilk baskısı – Harry Potter ve Felsefe Taşı – 1997’den itibaren ilk baskısıdır . Sadece 500’ü yayınlanmıştır (ve 300’ü kütüphanelere gitmiştir), ancak onlar gibi dikkatleri çekerler. JK Rowling’in aksine, Joanne Rowling’e yatırıldı.

Bunlar 28,850 sterlin – 39.700 sterlin değerinde !

Ön ödemeli kopyalar da £ 5,000 + ‘ı alabilir ve 1999′ dan itibaren gelen lüks sürümün ilk sürümleri de 320 – £ 1.800 arasında fiyatlandırılır . İlk baskının kağıtlı kopyaları da dört rakamlara ulaşır.

Dizinin sonraki birkaç kitabının ilk basımları da oldukça büyük miktarlarda paralar ( The Secret of Secrets için 6,500 sterlin konuşuyoruz ), ama 4 – 5 numaralı kitapları vurduktan sonra sadece Rowling’in kendisi tarafından imzalanan nüshalar var. değer.

Oyun çocuğu

Doksanlı yılların başlarındaki klasik oyun konsolu, bu günlerde Ebay’da 60 sterline varabilir ve eğer atmak için bazı oyunlarınız varsa belki biraz daha fazla olabilir.

Hala kapalı kutularında olanlar en fazla 250 sterlin kazanıyor!

1998’den itibaren Game Boy Color’ınız bile size 40-60 sterlin ya da nadir bir versiyona sahipseniz biraz daha fazla alabilir.

Mario Kart 64

Nintendo 64, doksanların sonlarında büyüyen bir temel zaman oldu.

Eski oyun kartuşlarınız şimdi, özellikle de daha nadir oyunlara biraz değer verebilir.

Ancak, en yaygın oyunlardan biri olan Mario Kart 64, Ebay’da 30 sterlin kazanabilir veya hala orijinal kutunuza sahipseniz 40 – 50 sterlin kazanabilir .

iPod Classic

iPod’lar artık bir zamanlar sahip oldukları temel araçlar olmayabilir, ancak ilk nesil cihazların bazıları şu anda güzel bir kuruşa değer.

Eğer 2001’den itibaren bir birinci nesil iPod klasiği varsa , durumuna bağlı olarak, Ebay’da 100 – 200 £ arasında herhangi bir yerde olabilirsiniz .

İkinci nesil iPod klasikleri bile £ 50 – 100 £ arasında olabilir , bu yüzden onları avlamaya değer.

Şölen

Beano’nun ilk baskısı çok nadirdir, ancak eğer elinize geçmeyi başarırsanız, bazı ciddi moolahlarda komisyon yapabilirsiniz.

Siz veya daha yaşlı bir aile üyesinin Dennis the Menace için yumuşak bir yeri varsa (ilk baskılar 1938’den itibaren), koleksiyonunuzu kontrol edin – bir koleksiyoncu geçen yıl 17.000 £ ‘luk bir ilk baskı sorununu sattı !

Beano yıllıkları da gittikçe daha da değerli hale geliyor, bu yüzden sizinkileri bir arada tuttuğunuzdan emin olun – bir güne ne kadar değer katacağınızı asla bilemezsiniz.

Çocukluk oyuncaklarınızda satış yapmaktan ciddi para kazandınız mı? Yorumlarda bize bildirin!

Bu da ilginizi çekebilir
WordPress Temaları İle Para Kazanmak Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır? Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Programları Kılavuzu 2018-2019 Mola Verirken Yemek İçin En İyi Yiyecekler (Bütçede) Yılbaşı İçin Eve Gitmeden Önce Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

YORUMLAR

Yorum yaparak Kolaypara'a ait Temel Kurallar ve Gizlilik Politikası metinlerini kabul etmiş olursunuz.

İlk yorum yapan siz olun.