Yapılandırma Kaç Defa Yapılabilir?
Bankalar

Yapılandırma Kaç Defa Yapılabilir?

Yapılandırma Kaç Defa Yapılabilir?

Özellikle 2018 yılında yapılandırma sürecinde büyük bir artış gözlemleyen banka piyasası bu işlemler için kısıtlamalar getirmeye hazırlanıyor. Normalde yapılandırma kaç defa yapılabilir? ve bu yıl bankalar nasıl bir yol izleyecek göreceğiz. Ayrıca yapılandırma için SGK borcu, motorlu taşıtlar ya da vergi borcu gibi ödeyemediğiniz her türlü borç için yapılandırma yaptırabilirsiniz.

Borç yapılandırmaları için kurumların yıl içerisindeki çıkarmış oldukları seçenekleri değerlendirmeniz gerekmektedir. Yani kafanıza göre yapılandırma yapamazsınız. Özellikle sosyal güvenlik kurumunun sigorta çeşitleri için ve emeklilik gibi konularda her yıl yapılandırma seçeneği bulunmaz. Devlet tarafından bu tür kurumlara ait bakanlıkların kararları ile yapılandırmaya giden Devlet kurumları içi bu süreklilik arz etmemektedir. Kredi yapılandırmaları konut kredilerinde sadece bir defaya mahsus yapılmaktadır. Diğer yapılandırmalar için hizmet şartı ve kapsamında yapılandırmaya gidilir.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Kredi Borcu Yapılandırma 2019

Kredi borcu yapılandırması iki şekilde yaptırabilirsiniz. İlki faizler düştüğünde mevcut olan kredinizi faiz oranları düştüğü anda yeniden yapılandırma diğeri ise ödemekte zorluk duyduğunuz kredinizi düzene sokmak için yapacağınız işlemdir. Bu işlem banka tarafından kredinizi peşin olarak kapanmış göstererek yeni faiz oranı ile krediniz için yeniden vade seçenekleri sunar.

Ödemekte zorlandığınız kredi ve kredi kartı borçları için gelir durumunu gösteren belgeniz ile başvurunuzu bankaya iletmelisiniz.Banka işlemleri yaparken öncelikle kredi notunuzu göz önünde bulundurur. Başvurunuz olumlu sonuçlanması akabinde bankadan çekilen kredi miktarı üzerinden transfer işleminiz gerçekleşir. Bu işlem sayesinde borçlarınız bankaya transfer olmuş olur.

Borç Transferi Yapan Bankalar 2019

Borç transferi yapmak için öncelikle bankaların kampanyalarını incelemeniz gerekmektedir. Bankalar kredi ve kredi kartları borçları için transfer işlemleri yapabilirsiniz. Bu krediler tüketici kredisi çeşitlerine kapsamına girdiği için 48 aya kadar vade süresi kadar sunulmuştur. Borç transferi yapan bankalar sırasıyla; Finansbank, Garanti bankası, Teb, Yapıkredi bankası, İş bankası, Ing Bank, Ziraat bankası, Halkbank ve vakıfbank  olarak belirleyebiliriz.

Borç transferinde öncelikle hesaplama yapılırken faiz oranlarını iyi değerlendirmek olacaktır. Transfer  çeşitlerinde birden fazla seçenek bulunduran bankalar özellikle bu işlemler için normalinden fazla faiz oranları sunabilir.

Hesaplamalarını yaparken ödemelerinizin getirisini yapılandırmadan önce iyi hesaplamanız gerekmektedir. Aksi durumda daha zor bir ödeme planı ile karşılaşabilirsiniz. Kredi faiz oranları dışında yapılacak diğer masraflar için ayrıntılı bir şekilde banka ile görüşme sağlamanız gerekli.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2019

Bankacılık düzenleme kurumu tarafından kredi işlem ve kredi kartları borç ödeme değişiklikleri içeren yönetmelik doğrultusunda kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çekenler için yapılandırma işlemleri sunulmaktadır. Bu kapsamda borçlarınızı ödemek için yasa gereği takip sistemine düşmemiş olmalısınız. Takip kapsamına girmemiş borçlar için 72 ay yapılandırma vadesi uygulanmaktadır. 72 ay banka tarafından yapılacak en üst vade seçeneğidir. Banka müşterinin puanına göre 12-24 ay arası vade seçeneğini sunar.

Kredi kartı borcunuzu bu şekilde yapılandırma yapamaz iseniz diğer bir seçenek olarak kredi kartı kapatma kredi seçeneğini değerlendirmek olacak. Kredi kartı kapatma işlemi için kredi ödeme 48 ay ile sınırlandırılır. Kredi kartı borcu yapılandırmak için öncelikle bankanız ile kartınız limiti dahilinde bankanız size seçenekler sunacaktır. Bankalardan finansman ihtiyacınızı karşılayarak ya da nakit ödemek şartı ile kredi kartı borcu yapılandırma 2019 yılında işleyiş ve koşulları için bankanız şubesine giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir
WordPress Temaları İle Para Kazanmak Hem Üniversite Okuyup Hem Nasıl Çalışılır? Eski Cep Telefonlarınızı Satarak Para Kazanın Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Programları Kılavuzu 2018-2019 Mola Verirken Yemek İçin En İyi Yiyecekler (Bütçede) Yılbaşı İçin Eve Gitmeden Önce Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

YORUMLAR

Yorum yaparak Kolaypara'a ait Temel Kurallar ve Gizlilik Politikası metinlerini kabul etmiş olursunuz.

İlk yorum yapan siz olun.